TREX 700 E PRO DFC Kitim

TREX 700 E PRO DFC Kitim

Hayırlı olsun Mordo Bey :saygilar: Keyifle ve merakla devamını bekliyoruz :agreed:

TREX 700 E PRO DFC Kitim

Mordo Ortasi' Alıntı:
Çalışmalar başladı...
Mordo Abi evde ikinci kuyruk imalatı için vizeyi alabilmişsin ama bu sefer etraf kirlenmesin diye tedbirler alınmış galiba. :bravo: :halay: :yuppi:

Bende bu kuyruktan yapmak istiyorum bir tane ama bütün evi sarıya boyayacağım diye çok korkuyorum. Sonrada kendimi elimde sarı çıbıkla kapının önünde bulurum herhalde. :lollol: :lol:

TREX 700 E PRO DFC Kitim

Mordo Ortasi' Alıntı:
Çalışmalar başladı...
Abi boyamada kullandığın kutuyu sakin atma lütfen. Unutma daha boyacanak 1 adet 450 ve 1 adet 500 borusu var :laugh: :D

TREX 700 E PRO DFC Kitim

Türker Akgün' Alıntı:
Mordo Abi evde ikinci kuyruk imalatı için vizeyi alabilmişsin ama bu sefer etraf kirlenmesin diye tedbirler alınmış galiba. :bravo: :halay: :yuppi:

Bende bu kuyruktan yapmak istiyorum bir tane ama bütün evi sarıya boyayacağım diye çok korkuyorum. Sonrada kendimi elimde sarı çıbıkla kapının önünde bulurum herhalde. :lollol: :lol:
Türker evde izin çıkmaz,işte boyuyorum.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Abi boyamada kullandığın kutuyu sakin atma lütfen. Unutma daha boyacanak 1 adet 450 ve 1 adet 500 borusu var :laugh: :D
Mehmet bey merak etme,
Gönder istediğin gibi boyarım...

TREX 700 E PRO DFC Kitim

mordo abi hayırlı olsun son versiyon dominator 700l mi aldın :)

TREX 700 E PRO DFC Kitim

Bildiğim kadarıyla 800 mx'li normal voltaj versiyonunu aldı. 615-655 servolu , 120 edge castle esc vs.

TREX 700 E PRO DFC Kitim

Parçalar gelmeye devam ediyor...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

TREX 700 E PRO DFC Kitim

güzel o zaman :) neden sordum 850 mx gereksiz güç tüketimi olan bir motor 3 dk da pili bitiriyor :)

TREX 700 E PRO DFC Kitim

DenizSERT' Alıntı:
güzel o zaman :) neden sordum 850 mx gereksiz güç tüketimi olan bir motor 3 dk da pili bitiriyor :)
Deniz bu guclu motorlarin fazla enerji cekme sehir efsanesi ile ilgili olarak Ilker hocamin paylastigi su cevabi burada da yenilemis olayim ;)

İlker Sönmez' Alıntı:
.....KDE motorların gücü sömürmesi işine gelince , kural olarak motor devamlı bir istemcidir amacı karşısında duran yüke karşı sabit hızını sürdürmektir. Herhangi bir elektronik aksamı yoktur ve karar verme durumu yoktur. Gelen elektrik enerjisi iki halde başka bir enerjiye dönüşür (enerjiyi yok edemeyiz ancak formunu çeviririz) . Bu iki tür kinetik ve ısı enerjisidir. Isıya dönüşme motorun verimliliği ile alakalıdır , KDE verimliliği %91-92 arasındadır , genelde %90 verimliliği olan diğer motorlardan daha yüksektir. Diğeri ise kinetik enerjidir. Motora yük geliyorsa daha fazla enerji çeker , gelmiyorsa dur puştluk olsun pili bitsin fazladan enerji çekeyim yada zor günlerde kullanırım bir kenarda dursun diye bir huyu yoktur :) Diğer motorların daha az amper çekmesi ve daha az enerji kullanması daha fazla enerji çekebilecek yapıda olmamalarından kaynaklıdır.

TREX 700 E PRO DFC Kitim

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Deniz bu guclu motorlarin fazla enerji cekme sehir efsanesi ile ilgili olarak Ilker hocamin paylastigi su cevabi burada da yenilemis olayim ;)
tabikide herşey arz talep meselesi :)

TREX 700 E PRO DFC Kitim

Ve bugün trex 700 dfc pro helimizi hazırlayıp ilk uçuşumuzu yaptım...