[Foto]: 20.10.2013 Solaklar Bulusmasi

• Konbuyu başlatan Ragýp SARI
  • Başlangıç tarihi
  • 6,154
Türker , Yavuz abi, Mehmet abi teşekkürler , kuzuyuı aldım kutusu benim yarise ön koltuğu yatırmadan sığmadı :D

uçuş patterni konusunda bende bir ara havayı okadar kalabalık gördümki hatta Sümer abiye o ara abi bu ne böyle karman çorman gökyüzü demiştim :lollol: :lollol:

Türkerin helisini uçuramamsı gibi , bizdende Oğzuhan arkadaşımız 2 3 uçuş anca yapabilidi helikopterleri ile , bütün gün oturup bizleri seyretti o da :)

Mehmet abi vidyolar ve görseller nerde abi :)

Sümer abi günün özeti şahane :D bikaç hafta sonra kulak kebabı falan yapabiliriz sanırım :thumbup:

Mesut AKIN' Alıntı:
Mehmet abi vidyolar ve görseller nerde abi :)
Yeni KUZU Hayırlı olsun %p

Toplam 3 saat kalmama rağmen :laugh: toplam 36 dak oluşan 10 video paylaşınca biraz vakit alıyor üstad ;) Ama şimdilil bitti, buyrun keyifli seyirler :saygilar:

uçuş patterni bu vidyoda gayet iyi gözüküyor :D

Yücel abinin Sparrow Hawkı kalkış anında Serdar abinin Yakı hemen dibinde Hoverda duruyor havada başka uçaklarda var vs :D şölen yeri gibi :lol: :lol: :lol:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mesut AKIN' Alıntı:
uçuş patterni bu vidyoda gayet iyi gözüküyor :D

Yücel abinin Sparrow Hawkı kalkış anında Serdar abinin Yakı hemen dibinde Hoverda duruyor havada başka uçaklarda var vs :D şölen yeri gibi :lol: :lol: :lol:
Valla gerçekten durumun ne kadar vahim olduğunun belgesi olmuş bu video :embarras:

Normal zamanda bu kadar olmuyor ama özellikle kalabalık tüm buluşmalarda ne yazık ki benzer durumlar yaşanıyor. Uçmak isteyen çok, saha da geniş olunca ne yazık ki bir kenarı boş bulan kalkış yapabiliyor.

Oguzhan ve Özgür biz ayrılmadan önce şunu sordular : "Abi biz sahanın kenarına geçip orada Heli uçursak olur mu, ne dersiniz" diye.

Türker ve benim verdiğim cevap aynen şu oldu: "Kesinlikle Saha kenarına gitmeyin. Bu durumda uçmasına uçarsınız aman KAFASINI KUMA GÖMMÜŞ DEVE KUŞUNA benzersiniz" dedik. Zira saha kenarın uçan sanki izole olmuş gibi hissediyor ama işin aslı öyle değil, şahsen kendi tecrübelerimden biliyorum :laugh:

Mesut AKIN' Alıntı:
Türker , Yavuz abi, Mehmet abi teşekkürler , kuzuyuı aldım kutusu benim yarise ön koltuğu yatırmadan sığmadı :D
Hadi hayırlı olsun Mesut, kırımsız uçuşları olsun. :thumbup: Eminim şahane birşey çıkacak yine ortaya senin elinden. %p

Mesut AKIN' Alıntı:
uçuş patterni konusunda bende bir ara havayı okadar kalabalık gördümki hatta Sümer abiye o ara abi bu ne böyle karman çorman gökyüzü demiştim :lollol: :lollol:
Uçuş pateni var abi bizde, pattern yok. :lollol: :lol:

Mesut AKIN' Alıntı:
Türkerin helisini uçuramamsı gibi , bizdende Oğzuhan arkadaşımız 2 3 uçuş anca yapabilidi helikopterleri ile , bütün gün oturup bizleri seyretti o da :)
Tahmin etmiştik, muhtemelen uçamadı arkadaşlar diye konusunu yaptık Mehmet abiyle bu sabah. :(

Mesut AKIN' Alıntı:
Sümer abi günün özeti şahane :D bikaç hafta sonra kulak kebabı falan yapabiliriz sanırım :thumbup:
Kuyu kebabı duymuştum ama kulak kebabını ilk defa senden duyuyorum Mesut. :laugh:

[attachimg=1]

güzel bir gün olmuş kaçırdığıma üzüldüm doğrusu, kırım-kayıp yaşayan arkadaşlara geçmiş olsun diyorum..

geçen hafta serdivandan bir sahne. Foto çekildiğinde kadraja sığmayanlar dahil 18 tane kanat havadayıdı. Yerdekiler ve fotodan sonra kalkış yapanlar hariç. Bu kadar kanat bizim solaklardan çok da büyük olmayan bir alanda uçuyor. Kimsenin kimseye sen uç sen uçma, bekle, gel git dediğini de duymadım. Uçuş sonrası da benzer muhabbetler yapılmadı. Tehlikeli mi evet tehlikeli bir spor. Hem şöför arkası hem cam kenarı hemde şu bu vs. bir arada olmuyor ne yazık ki. Yaptığımız için doğasında bir takım riskler var ve bunu kabul ederek geliyoruz.

Ekli dosyalar

• dd.jpg
    dd.jpg
    114.1 KB · Görülme: 163

Evet gerçekten güzel bir gündü. Keşke sen de gelebilseydin :embarras: Bu arada yararlı bilgiler için teşekkür ederiz Halil %p

Demek ki neymiş, rahat ve huzurlu bir ortamda uçmak için RC Modellerden çok, yamaç parasütünü tercih etmek gerekiyormuş. Artık sezon bittiyor, malum önümüz kış. En iyisi ben de seneye buna başlayayım. Hazır Adapazarı'da çok yakınımızda ;)

Bu işi bırakma Halilcim sana 50cc bi model benden hediye egsozsuz olarakdan chopper misali hani :)

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Bu işi bırakma Halilcim sana 50cc bi model benden hediye egsozsuz olarakdan chopper misali hani :)

eyvallah, bırakmak yok...

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Evet gerçekten güzel bir gündü. Keşke sen de gelebilseydin :embarras: Bu arada yararlı bilgiler için teşekkür ederiz Halil %p

Demek ki neymiş, rahat ve huzurlu bir ortamda uçmak için RC Modellerden çok, yamaç parasütünü tercih etmek gerekiyormuş. Artık sezon bittiyor, malum önümüz kış. En iyisi ben de seneye buna başlayayım. Hazır Adapazarı'da çok yakınımızda ;)

Ne demek Mehmet Bey, bekleriz her zaman, 30 uçuşumla yp de usta sayılırım artık. :thumbup: Serdivanda dilediğin gibi uçabilirsin, Usta olarak şuraya bas, buradan geç, yat, kalk sürün yaptırmam... ;)
Şaka bir yana birgün hep beraber gidelim....

Uçağımın yeni adını buldum (aslında Baaddin koymuştum adını ama :lol:) sol kanada KAOS GELİYOR sağ kanada da ÖZGÜR WILLY yazacam ;D

yav yazıyı yazalı dakka olmadı 8 kanat siparişi geldi aynı stickerlardan :lollol: :lol:

Bedende istiyorum bu kanatlardan... :bravo:

Yavuz abi benim uçağın kanatları sağlam ama bi çift sticker'da ben alayım. Harrier'ın ustu çok boş duruyor. :thumbup:

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Uçağımın yeni adını buldum (aslında Baaddin koymuştum adını ama :lol:) sol kanada KAOS GELİYOR sağ kanada da ÖZGÜR WILLY yazacam ;D
Valla super fikir Yavuz Bey, tam bize uygun :thumbup: Ben de 3 set istiyorum benim 450 ve 500 heliler için %p