Benzinli Motorlarda Rodaj Nasıl İşlemi Nasıl Yapılmalı

Aslında gölüm motorun uçağa sığması yönünde, uçağın boyutuna karar verirken motorun görsel olarak uçaktan taşmamasını istedim

Siz nasıl yapardınız?

Güzel soru....

Öncelikle modelciliğin önemli bir kısmı saha faaliyetleri... Klavye başından alacağınız bir çok tavsiye çoğunlukla faydasız kalacaktır... Tecrübeli bir modelciden destek alıp, gerek montajların gözden geçirilmesi, gerek motor ayarlarını yapmanız noktasında yardımcı olmasını talep etmeniz, pilotaj tecrübeniz yoksa aynı şekilde ilk uçuş ve ayarlar konusunda da yardım almanız yerinde olur...

DLE 55 RA için önerilen Pervane Boyutları : 25 x 10, 26 x 9, 27 x 8 üç pal olarak ne önerirsiniz @3dholicpilot @Sumer Yamaner ortalama uçak ağırlığı 14kg
25x10 mu :rolleyes: 26x9 mu :rolleyes: Bir gariplik var bu iste...

Guzel bir 23x8 takin bence, sorunsuz calissin... 3 pal pervane iyi guzel sik da, maliyetli olur... Yurtdisindan baska alternatif bulmak zor, kargosu vs si astronomik paralara geliyor...

25x10 mu :rolleyes: 26x9 mu :rolleyes: Bir gariplik var bu iste...

Guzel bir 23x8 takin bence, sorunsuz calissin... 3 pal pervane iyi guzel sik da, maliyetli olur... Yurtdisindan baska alternatif bulmak zor, kargosu vs si astronomik paralara geliyor...
Hem maliyet he de geç zamanda geliyor. Bir gün pervane parametrelerini öğrenirsem 3d çizip 5d cnc'de kayın ağıcından yapacağım pervane:D

• Beğen
Tepkiler: Bayram Bulut
DLE 55 RA için önerilen Pervane Boyutları : 25 x 10, 26 x 9, 27 x 8 üç pal olarak ne önerirsiniz @3dholicpilot @Sumer Yamaner ortalama uçak ağırlığı 14kg
Kim önermiş bunu???
55RA için 23x8, 22x8, 22x10 kullanılır. Bu pervanelerle de statik 14 kg civarında çekiş üretir. 25, 26, 27 pervaneleri çeviremez bile o motor. Hele 27 üç pal!!!

Kim önermiş bunu???
55RA için 23x8, 22x8, 22x10 kullanılır. Bu pervanelerle de statik 14 kg civarında çekiş üretir. 25, 26, 27 pervaneleri çeviremez bile o motor. Hele 27 üç pal!!!
Sacar makinanın sitesinde bu şekilde

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sacar makinanın sitesinde bu şekilde

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Hatalı bilgi... DLE nin kendi manualinden bakarsanız hatayı görürsünüz...

Özetle 22x8 23x8 2 palde güzel olur... 3 pal için önerileri de yukarıda yaptım...