THK PHOENİX MODEL EP

THK PHOENİX MODEL EP

kadir kocaman' Alıntı:
Merhaba Ömer Bey,
Rica etsem uçağın uçuş videoları var ise paylaşırmısınız.

Bu model için ayrıca çekilmiş uçuş videoları yok. Ancak Foto/video bölümündeki Aslanbey buluşmaları içinde çekilmiş videoları olabilir, emin değilim. Veya geçen seneki Eylü, Ekim Solaklar buluşmalarında da olabilir.

THK PHOENİX MODEL EP

Omer Erkan' Alıntı:
Bu model için ayrıca çekilmiş uçuş videoları yok. Ancak Foto/video bölümündeki Aslanbey buluşmaları içinde çekilmiş videoları olabilir, emin değilim. Veya geçen seneki Eylü, Ekim Solaklar buluşmalarında da olabilir.
Buldum bir tane %p Geçen sene Arslanbey'deki uçuşa ait. Gerçi biraz olaylı bir çekim olduğu için %100 uçak kameraya girmiyor ama yine de bir fikir verir diye düşünüyorum

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

THK PHOENİX MODEL EP

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Buldum bir tane %p Geçen sene Arslanbey'deki uçuşa ait. Gerçi biraz olaylı bir çekim olduğu için %100 uçak kameraya girmiyor ama yine de bir fikir verir diye düşünüyorum

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

teşekkür ederim,,, gerçekden güzel uçuş olmuş bu arada birşey sormak isterim dönüşlerde rudder da veriyormusunuz acemice bir soru oldu ama kusura bakmayın

THK PHOENİX MODEL EP

kadir kocaman' Alıntı:
teşekkür ederim,,, gerçekden güzel uçuş olmuş bu arada birşey sormak isterim dönüşlerde rudder da veriyormusunuz acemice bir soru oldu ama kusura bakmayın
Hepimiz zamanında acemi idik sorun yok Kadir Bey %p Yeterki siz öğrenmek için araştırmacı ve hevesli olun :)

Sorduğunuz sorunun cevabı ve çok daha fazlası

Temel Dönüş Manevrası

RC Uçak Temel Simulatör Dersleri

THK PHOENİX MODEL EP

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hepimiz zamanında acemi idik sorun yok Kadir Bey %p Yeterki siz öğrenmek için araştırmacı ve hevesli olun :)

Sorduğunuz sorunun cevabı ve çok daha fazlası

Temel Dönüş Manevrası

RC Uçak Temel Simulatör Dersleri
sabrınız için teşekkür ederim..... akşam evde modeli toplama ve bu uçuş konularını okuyup similasyona devam edeyim.....

THK PHOENİX MODEL EP

Kombinasyonların bu uçağa göre çok çok fazla, 200 watt 1000 kv bir motor 20-30A esc ve HXT 9 gr mini servoları yeterde fazla gelir. (Benim fikrimdir)

THK PHOENİX MODEL EP

Erkan ÖZTÜRK' Alıntı:
Kombinasyonların bu uçağa göre çok çok fazla, 200 watt 1000 kv bir motor 20-30A esc ve HXT 9 gr mini servoları yeterde fazla gelir. (Benim fikrimdir)

Merhaba Erkan Bey,
hxt 9gr. servoları plastik dişli olmasından sıyırma gibi tatsız bir durumla karşılaşmamak için almadım bu turnigy servolar metal dişli ve 9gr. dijital olması da bir avantaj gibi geldi sonuçta 450lik flybarless sismtemde kullananlarda var,,, motor için gerçekden çok övgü almış kullananlardan diğer motorlara ısınamadım bi türlü hem aynı paraydı geldiğinde bakalım nasıl uçuracak modeli değerli bilgileriniz için çok teşekkürler... Unutmadan bu modeli 10x4.7 pervane ile kullanıcam uygun olurmu dersiniz?

THK PHOENİX MODEL EP

Modelin tam ağırlığını ve kanat açıklığını yazarsanız daha ayrıntılı cevap yazmak isterim.

THK PHOENİX MODEL EP

Erkan ÖZTÜRK' Alıntı:
Modelin tam ağırlığını ve kanat açıklığını yazarsanız daha ayrıntılı cevap yazmak isterim.

kitapçıkta yazan değerler: 1080 mm kanat genişliği ağırlık ise 580-700 gr yazıyor.(sanırım elektronik hariç olarak yazılmış)

THK PHOENİX MODEL EP

Servoların sizin tercihiniz bir şey demeyeceğim ama o motor bu uçağa bence çok büyük. Benim tavsiyem, bir wattmetre yardımıyla, motora biraz daha küçük yaklaşık 9*6 gibi bir pervane takarak, 250-300 watt gibi bir güçle uçmanız.

THK PHOENİX MODEL EP

peki, elektronik gelince dediğiniz gibi bir bakıcam,, bu arada motoru kitin yanında gelen mounta olmaması durumunda balsadan mount yapımı kolay bir işlemmidir?

THK PHOENİX MODEL EP

kadir kocaman' Alıntı:
peki, elektronik gelince dediğiniz gibi bir bakıcam,, bu arada motoru kitin yanında gelen mounta olmaması durumunda balsadan mount yapımı kolay bir işlemmidir?

Motor mevcut mount'a bağlanmayacaktır. Eğer dışı değil içi dönen bir fırçasız motor olsaydı olabilirdi. Ancak mount'u balsadan değil kontraplak veya sert ağaçtan yapmanız gerekir. Çünkü balsa motor bağlantısı için çok yumuşak kalacaktır. Kullanacağınız motora göre, pervanenin motor kaputuna (cowling) olması gereken uzaklığını sağlayarak motoru yerleştirmek sizin yaratıcılığınıza kalmış.

THK PHOENİX MODEL EP

cevabınız için teşekkür ederim. 1.5 cm kalınlığında bir kontrplak işimi görücek sanırıım... elektornikleri bekliyorum büyük bir sabırla inşallah bayramda maiden fligt i yapıcam.

THK PHOENİX MODEL EP

tekrar merhaba,, elektronikler dün elime ulaştı lehim işlerini v.s. bugün halledip hafta sonuna kadar toplamayı düşünüyorum dün kitapçıkdan biraz bakıp montaj similasyonu yaptım kafamda ama takıldığım bir kaç yer var ilki kitapçıkda flaplerin üzerindeki menteşeleri vidalayın diyor yanında gelen vidalara baktığımda bu vidalar sanki kanadı delip geçicek kadar uzun her flapde sağlı sollu toplam 6 tane meneşe noktası var bunu yapmak gereklimi gerçekden? birde kanatları yapıştırmaya çalıştığımda kanatın içine girecek olan ufak tahta parçasını koyunca yukarı doğru hafif "V" şekli aldı kanat ama birleşime baktığımda aşağıdan ufak bi ayrık oluyor yani %100 birbirine değmiyor bu sorun olurmu?? teşekkürler.

THK PHOENİX MODEL EP

uçağın toplanması nihayet bitti, cg ile ilgili ayarıda yaptımmı uçuşa hazırdır,, hafif bir model umarım stabil uçar