McDonnell Douglas MD-11 Kompozit Model

Nihayet uçağım tamamlandı. Yarın hezarfende taksi yapıcam. Çok uzun soluklu ve emek isteyen bu sürecin neredeyse sonuna yaklaşıyoruz. Yarın her şey yolunda giderse. Maiden için planlama yapıcam. Yarın bol bol resim çekip uçağımın son halini buradan ilan edeceğim.
Gerçekten de senin için zor ama bizim için de takip etmesi güzel bir modeldi kardeşim. :thumbup: İnşallah yarın her şey yolunda gider. ;)

Görselleri merakla bekliyoruz. :hoppa:

• Beğen
Tepkiler: Türker Akgün
Dün piste gittik ve uçağı kurduk. Her şey iyi giderken motor ne yaptıysak çalışmadı. Çalıştığında da çok fazla alevli çalıştı hatta egzos çevresindeki boyayı bir miktar yaktı. Pompada sorun olduğunu düşünüyoruz. Hafta içi motoru dışarı alıp test edicez. Sorunu çözdükten sonra taksi yapıcaz. Düne ait birkaç resim paylaşıyorum.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Dün piste gittik ve uçağı kurduk. Her şey iyi giderken motor ne yaptıysak çalışmadı. Çalıştığında da çok fazla alevli çalıştı hatta egzos çevresindeki boyayı bir miktar yaktı. Pompada sorun olduğunu düşünüyoruz. Hafta içi motoru dışarı alıp test edicez. Sorunu çözdükten sonra taksi yapıcaz. Düne ait birkaç resim paylaşıyorum.
İnşallah sorun en kısa süre içerisinde ve basit bir şekilde çözülür kardeşim. ;) Model gerçekten de tek kelimeyle harika gözüküyor. :heartxf::thumbup:

• Beğen
Tepkiler: Türker ören
Abiler malumunuz uçağım tammalandı. Motor çalışmadı. Başka bir motor ile denedik çok şükür harika çalıştı ve taksi yapabildik. Gördüğümüz eksik noktaları giderdik. Önceki motorun alevli çalışmasından kuyrukta boya işi çıktı. Bunları önümüzdeki günlerde giderip uçuşa hazır edeceğiz. CG için burna 900gr ağırlık gerekiyor. Pazar günü ağırlık eklenip yeniden kontrol edilecek. İşin özetinde sonuç oldukça tatmin edici. Eylül başı gibi maiden planlıyoruz. Bunu da başarıyla noktalarsak sorasında binicez üstüne vurucaz kırbacı.😂🥳🎉🥂✈️🇹🇷

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Önceki motorun alevli çalışmasından kuyrukta boya işi çıktı
Video'dan bakılınca fena da durmamış aslında. Direk boyamak yerine belki eskitme falan çalışılabilir, bilemiyorum
İşin özetinde sonuç oldukça tatmin edici.
Sevindirici haber
Eylül başı gibi maiden planlıyoruz
Gaz azıcık açsan maiden olmuştu bile. Fırlama olurdu hem uçak biraz :) F-16' nın da ilk uçuşu yer testleri sırasında bir anda oluvermişti :)

• Haha
Tepkiler: Türker Akgün
Video'dan bakılınca fena da durmamış aslında. Direk boyamak yerine belki eskitme falan çalışılabilir, bilemiyorum

Sevindirici haber

Gaz azıcık açsan maiden olmuştu bile. Fırlama olurdu hem uçak biraz :) F-16' nın da ilk uçuşu yer testleri sırasında bir anda oluvermişti :)

Hahahah kesin kalkış yapardı ama pist iniş için yeterli değil artık nereye inerdi bilemiyorum😂😂

Hahahah kesin kalkış yapardı ama pist iniş için yeterli değil artık nereye inerdi bilemiyorum😂😂
900 gram az bir agirlik degil.... Gerci @Sumer Yamaner abinin halka ile kiyaslarsak lafi bile olmaz :lol::lol::lol: ama yine de tedbir iyidir...
Aslında eskitme fikri benim de aklıma geldi gerçekten yaşanmışlık katıyor ve daha doğal duruyor. Belki bir bölümü boyanmadan eskitme yapılabilir.
Nefis olur... Birkac airliner fotografindan bakarak feyz alinabilir belki...