Video GAUİ X5 Maiden Fail

Vantilatörlere gıcığım ama sucuk ekmek üstüne kestane şekeri olayın boyutunu değiştiriyor. :lollol:
Bu arada, geçmiş olsun...
Abi gerçekten geçmiş oldu 😂😂

Yaaa, iste böyle kafa karıştırırız 😂😂 Yeme içmeden sonra sıcaklardan bunalırsanız bolca vantilatör de olacaktır 😂 Bekleriz efendim 🙏

• Beğen
Tepkiler: Türker Akgün
Yok mu bir ucus oncesi / ucus sonrasi checklisti hem ucakcilar hem de heliciler icin? Hem hic bir seyin atlanmadigindan emin olunur hemde emin olmayan, bu neydi yahu diye dusunup tekrar bilgisini tazeler.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun Serkan bey. Eğer kuyruk servosu o anda bozulmadı ise kuyruk ile ilgili bir ayari ters yapmışsınız gibi görünüyor. Sağlık olsun. Kimseye birşey olmasın. Önemli olan bu. En kısa sürede yine toplarsiniz. :)

Yok mu bir ucus oncesi / ucus sonrasi checklisti hem ucakcilar hem de heliciler icin? Hem hic bir seyin atlanmadigindan emin olunur hemde emin olmayan, bu neydi yahu diye dusunup tekrar bilgisini tazeler.
Varmış. Bunun ilgili kısımlarını çıktı alıp yanında taşımak isteyenler çıkabilir.

Kuyruk yönü ters olabilir mi? Yada gyro yönü ters olabilir mi? Bunlari kontrol edebilir misin? Kırık heli üzerinde pili bağla hold çekili iken kumandayı kuyruğun yanına koy; sağ sol rudder ver. Sonra elinle kuyruğu sağ sol yap. Bir video çekersen inceleyebiliriz .
Videoyu çektim,

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kuyruğu elinle çevirebilir mısın gyro doğrultma yönüne bakabiliuriz. Rudder stik yönü doğru.

Kuyruğu elinle çevirebilir mısın gyro doğrultma yönüne bakabiliuriz. Rudder stik yönü doğru.
Maalesef artık çeviremem çünkü söktüm.. Öyle yada böyle, artık daha fazla dikkat edip check list üzerinden gitmekten başka çare yok. Önce bir toparlayalım bakalım..

Videoda 8.20 den itibaren dememin sebebi oydu, kompanse yönünün kontrolü için. Ama onu göremedik, sağlık olsun, en azından konunun ne olduğu biliniyor artık, dikkat edilecektir.

Videoyu 8.20 den itibaren izleyebilirsiniz. Genel kültür açısından öncesini de izleyebilirsiniz zaman varsa.

• Beğen
Tepkiler: Serkan Demirkesen