Yurtdisindan parca getirtmek

SerhatYanardağ

Yeni Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhaba,

Aliexpressten fpv ekipmani getirmek istedim fakat Turkiye'ye gonderim yapmiyor. Durum boyle olunca kirim yasarsam parca getiremem korkusuyla helikopteri rafa kaldirdim, ucurmuyorum.

Hala yurtdisindan alisveris mumkun mu?

Merhaba,

Aliexpressten fpv ekipmani getirmek istedim fakat Turkiye'ye gonderim yapmiyor. Durum boyle olunca kirim yasarsam parca getiremem korkusuyla helikopteri rafa kaldirdim, ucurmuyorum.

Hala yurtdisindan alisveris mumkun mu?
Bu son gümrük sınırının düşürülmesi gerçekten önümüze büyük engel koydu.
Eğer ihtiyacınız olan parça gerçekten lazımsa maliyeti ne olursa olsun gelmesi lazım diyorsanız. Benim kullandığım şöyle bir yöntem var. Ürünü Amerika veya Almanya'da bulunun aracı bir kurum ile getirme. 3 4 yıl önce bu yöntemi lipo için yapmıştım Amerika'ya en çok bilinen firmalardan olan amerikapostamın adresine gönderip öyle getirmiştim. Sorunsuzdu ama maliyetliydi. Şuan başka bir ürün getirmeyi çalışıyorum. Amerikapostam ücretleri yüksek geldiği için amerikasepetim diye başka bir firma ile getirmeyi deniyorum.

Hocam Glocalzone diye bir uygulama var. Ben daha yeni EDF motor getirttim amerikadan. 50 dolar ücreti vardı 10 dolar da arkadaşa verdim. Alacağınız ürünle alakalı ilan açıyorsunuz. Hangi ülkelerden alınabileceğini seçiyorsunuz. Oradaki kişiler sizinle iletişime geçiyor. Ödeme şekli uygulama aracılığı ile oluyor bi sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum. Ben uygulama komisyonu vermemek için arkadaşla whatsapp üzerinden haberleşip hallettim. Sağ salim elime ulaştı.