Trex 500 ve dji osmo pocket

Mustafa Hacılar

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Herkese selamlar bugün Trex 500 ü alıp bir daha önceden gözüme kestirdiğim bir boşluğa kaçtım. Uzun zamandır ne kumanda ne modelden haberimiz olmayınca heliyi kaldırmak bayağı farklı geliyor. Neyse fırsat buldukça artık ilgilenmeye devam ederiz.
Bugün sabah kalkar kalkmaz 500 ü alıp çıktım birde tabi dji osmo pocket vardı yanımda helinin alt kısmında kendi yaptığım aparatına yerleştirip görüntü çektim. Bir iki videoda alabilmişim.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Titreşim pek yok abi aynen hoşuma gitti benimde. Yalnız iki köpeğin heliye havlaması üzerine koşması pek hoş olmadı onlara zarar gelmesin diye dikkatimi dağıttım biraz sert bir iniş oldu. Sanırım kuyruk pallerinin kaybıyla atlattık bu durumuda detaylı bakmadım daha ama o kadardır inşallah :lol:

Artık helileri elimize alamıyoruz pek çok körelmişiz çok ne olacak bu halimiz :(

Herşeye rağmen basitte olsa, azda olsa uçurmak hep keyifli:saygilar:

Bizim devşirme ikiliyle dün yine bir uçuş yaptım. Uzun zaman uçmayınca artık kumanda hakimiyetini yitirmeye başlıyor insan, eskisi kadar fırsat bulamayınca ancak bu kadar oluyor işte. Yine de bir şekilde havada olmak güzel, keyif veriyor. Benim için sevindirici haber kendime kameraman bulmuş olmam Kerem artık büyüdü bu konuda bana yardım ediyor. Pek uçmaya hevesi yok onun hala ama yanımda geliyor en azından arkadaşlık ediyor. Dün iki uçuş yaptım heliye yerleştirdiğim kamera ( dji osmo pocket) yukarıdan kendini salıverdi aşağı 😢 düşüşünü izlemekten başka birşey yapamadım neyse ki 500 ü sorunsuz indirdim o olayın üstüne. Biraz moralimiz bozuldu ama olan oldu artık sağlık olsun.

Burada da osmo nun düşüşü var. Düşmeyeydi iyidi :lollol:

Bizim devşirme ikiliyle dün yine bir uçuş yaptım. Uzun zaman uçmayınca artık kumanda hakimiyetini yitirmeye başlıyor insan, eskisi kadar fırsat bulamayınca ancak bu kadar oluyor işte. Yine de bir şekilde havada olmak güzel, keyif veriyor.
Hiç sorma kardeşim. Kumandaya artık o kadar uzak kaldım ki Açma / Kapama tuşunu bulabilir miyim emin değilim. :laugh::lol:
Benim için sevindirici haber kendime kameraman bulmuş olmam Kerem artık büyüdü bu konuda bana yardım ediyor. Pek uçmaya hevesi yok onun hala ama yanımda geliyor en azından arkadaşlık ediyor
Buna da şükür. Bakarsın ilerleyen yaşlarda yeniden bir uçma heyecanı duyar. Zehiri almış sayılır artık. ;)
Dün iki uçuş yaptım heliye yerleştirdiğim kamera ( dji osmo pocket) yukarıdan kendini salıverdi aşağı 😢 düşüşünü izlemekten başka birşey yapamadım neyse ki 500 ü sorunsuz indirdim o olayın üstüne. Biraz moralimiz bozuldu ama olan oldu artık sağlık olsun.
Hadi ya, bu kötü olmuş gerçekten de. :( Ama neyse ki heli sağlam şekilde inmiş. ;)

Bu arada DJI Osmo Pocket kamera dediğin şeyin linkini paylaşır mısın kardeşim. Benim bulduğum V2-3 epey büyük geldi bana. 500 altına nasıl monte ettin merak ettim. :rolleyes:

gimbal öneririm güzel görüntüler
Aslında osmo pocket seriside gimbal olarak geçiyor ama farklı çözümler olabilir tabi.

Benim kameradan beklentim tamamen uçuş anındaki temiz görüntüleri alabilmek, bir FPV gibi ya da profesyonel anlamda bir çabam yok sadece uçuştan görüntüleri merak ediyorum diyelim. İşin içinde helikopter olunca tabi vibrasyon kameraları etkiliyor görüntü temiz almak zorlaşıyor. Başka denediğim ürünlerde oldu aslında ama en güzeli osmo pocket idi, görüntü sabitleme sistemi gimbal özelliğinden dolayı bana yetecek kadar iyi sonuç veriyordu.

• Beğen
Tepkiler: Samet Yayla
Hiç sorma kardeşim. Kumandaya artık o kadar uzak kaldım ki Açma / Kapama tuşunu bulabilir miyim emin değilim. :laugh::lol:

Buna da şükür. Bakarsın ilerleyen yaşlarda yeniden bir uçma heyecanı duyar. Zehiri almış sayılır artık. ;)

Hadi ya, bu kötü olmuş gerçekten de. :( Ama neyse ki heli sağlam şekilde inmiş. ;)

Bu arada DJI Osmo Pocket kamera dediğin şeyin linkini paylaşır mısın kardeşim. Benim bulduğum V2-3 epey büyük geldi bana. 500 altına nasıl monte ettin merak ettim. :rolleyes:
Abi muhtemelen doğru ürünü gördün, bendeki birinci versiyonuydu 2 si çıkmıştı şimdi bu aralar pocket 3 olarak yenisi çıktı dji tarafından alet çok güzel özelliklere sahip aslında ben ikinci el almıştım deneme amaçlı çok hoşuma gitmişti normal hayattada kullanılabilecek bir kamera, kaliteside gayet iyiydi.
Büyüklüğüne gelince çokta büyük bir alet değil bir gofret ( aklıma başka birşey gelmedi 😅) boyutlarında aşağı yukarı, hafifte bir ürün linkini de bırakayım şöyle ;

Aslında osmo pocket seriside gimbal olarak geçiyor ama farklı çözümler olabilir tabi.

Benim kameradan beklentim tamamen uçuş anındaki temiz görüntüleri alabilmek, bir FPV gibi ya da profesyonel anlamda bir çabam yok sadece uçuştan görüntüleri merak ediyorum diyelim. İşin içinde helikopter olunca tabi vibrasyon kameraları etkiliyor görüntü temiz almak zorlaşıyor. Başka denediğim ürünlerde oldu aslında ama en güzeli osmo pocket idi, görüntü sabitleme sistemi gimbal özelliğinden dolayı bana yetecek kadar iyi sonuç veriyordu.
Titreme için kauçuk öneririm hocam iyi uçuşlar dilerim

500 altına nasıl monte ettin merak ettim. :rolleyes:
Abi aynen şöyle bir paket yaptım onun için :D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kartondan bir yuva altında da köpük ( süngerimsi bir malzeme kargolarda ürün zarar görmesin diye kullanılan) - tam adını bende bilmiyorum - tarzı bir malzeme kullandım, köpüğü iniş takımlarının bağlantı yerinde de kullandım titreşimi azaltacağını düşünerek işe yaradığını düşünüyorum çünkü o malzemeyi kullanmadan önce titreşimden dolayı videolar biraz daha kötüydü.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Kameraman çok iyiymiş kardeşim. :heartxf: Hem videoyu çekerken arka planda canlı müzikte yapıyor. :lollol:

Düşmesi iyi olmamış :rolleyes: tahmin ediyorum çalışıyordur ?

Helinin formu yerinde maşallah ama en güzeli sizsiniz. :RCKolik:

• Sevdim
Tepkiler: Mustafa Hacılar
Eyvallah abim, bana arkadaşlık yapıyor artık. Bizde fırsat buldukça hasret gidermeye bakıyoruz helilerle kendi çapımızda :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Türker Akgün
@Mustafa Hacılar osmo pocket yerine gopro tarzı bir kamera öneririm ya da osmo action da olur. Çünkü titreşimleri gimbaldan çok kameranın kendisi absorbe ediyor. Bende hero 9 var ve uçağa takıyorum, hiç titremiyor.