THK Ft-Explorer Fotoblok model uçak için malzeme seçimi

İlgi Alanı
Uçak
Merhaba abilerim, kardeşlerim.Hayırlı akşamlar.Size bir konu hakkında danışmak istiyorum.THK`dan almıştım. Fakat anca yapma fırsatım olacak inşallah.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ve uyar mı? Motor olarak da .

Birde ESC olarak alacağım .Ve servo olarak da alacağım.

Elimde .Lastik olarak da seçtim.

Biraz acemi ve heyecanlıyım, kusura bakmayın.Tam teknik tabirlere yabancıyım. :) Bir de pervane olarak hangisini almalıyım. ? Orta düzey simulator eğitimim var.:)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba abilerim, kardeşlerim.Hayırlı akşamlar.Size bir konu hakkında danışmak istiyorum.THK`dan almıştım.Fakat anca yapma fırsatım olacak inşallah. ve uyar mı? Motor olarak da .Birde ESC olarak alacağım .Ve servo olarak da alacağım.Elimde .Lastik olarak da seçtim.Biraz acemi ve heyecanlıyım, kusura bakmayın.Tam teknik tabirlere yabancıyım. :) Birde pervane olarak hangisini almalıyım. ? Orta düzey simulator eğitimim var.:)
Her şey ideal sadece pil yanlış. 3.7V 1S pil seçmişsiniz. Belirttiğiniz motora tavsiye edilen pil 11.1V 3S bir pil. 1000-2500mAh aralığında 3S bir pil işinizi görecektir diye düşünüyorum. kazasız uçuşlarınız olsun başarılar

@Muhammet Yiğit Kaya , Çok teşekkür ederim kıymetli cevabınız için.Size zahmet pil linkini ata bilir misiniz ?
Cihad yanlış anlama lütfen ama bu şekilde soru cevap formatında doğru malzemeyi alırsın ama mantığını anlamazsin. Doğru malzemeyi nasıl bulacağını öğrenmek daha faydalı olabilir eğer bu senin hobin olacaksa. Bu arada ben de uzun suredir sadece okuyarak birseyler kapmaya çalışıyorum 😂😂

Merhaba abilerim, kardeşlerim.Hayırlı akşamlar.Size bir konu hakkında danışmak istiyorum.THK`dan almıştım. Fakat anca yapma fırsatım olacak inşallah.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ve uyar mı? Motor olarak da .

Birde ESC olarak alacağım .Ve servo olarak da alacağım.

Elimde .Lastik olarak da seçtim.

Biraz acemi ve heyecanlıyım, kusura bakmayın.Tam teknik tabirlere yabancıyım. :) Bir de pervane olarak hangisini almalıyım. ? Orta düzey simulator eğitimim var.:)
Sanki bu soruları detaylı bir şekilde cevaplamıştım gibi gibi... Arkadaşlar da benzer cevaplar vermiş. Acaba artık şu uçağı yapsan mı diyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Cihad GÖKTAŞ
@Serkan Demirkesen , @Tamer Öztürk , Sizler de haklısınız ama, biraz acemiyim ve heyecan da var o yüzden.:). Yavaş yavaş kendimi geliştireceğim inşallah.
Sana da hak veriyorum ama şimdi nasıl alışırsan sonra da öyle gidecek. İleride buradaki arkadaşlardan cevap alamadığın bir konu olduğunda çaresizlikten bu hobiden soğumanı istemiyoruz. Almak istediğin motorun özelliklerini bir incelesen.. Mutlaka güç kaynağı, itki kuvveti ve sana faydalı olacak birçok özelliğini bulabilirsin. Ne olduğunu başlarda anlamasan bile birkaç farklı yerde karşına çıkınca hepsi yerine oturmaya başlıyor.. Lisan problemi olur ise google translate kullanabilirsin.

Forumu biraz araştırdım ve emin olmak istedim.Motorun sitesinde de yazıyor zaten. pervaneyi alsam inşallah, sıkıntı çıkarmaz değil mi ?