Tarot 650 drone dijital sistem kurulumu

İlgi Alanı
Multikopter
arkadaşlar merhabalar nasılsınız tarot 650 droneme djı ın dijital görüntü sistemini entegre ederken neler yaşadım nasıl çözdüm gibi yazıları buraya ekleyeceğim.

caddx vista nebula pro kamera vtx anten kitim var bununla uyumlu djı goggles v1 satın aldım ve sonu 608 ile biten güncellemeleri her ikisine de yükleyip reset atıp sorunsuzca bağladım.

daha sonra djı yanı dıjıtal kamera kitlerin de şöyle durum var baslangıcta dusuk gucte calısıyor arm oldugunda tam guce geciyor ( 60 fps den 120fps e ve mw değeri ) bu olay nasıl çalışıyor onu anlatayım kamera vtx de ki rx tx pınlerı ucus kartı betaflıght a baglanıyor ve msp olarak tanımlanıyor arm edıldıgınde kıt tam gücüne cıkıyor bu sıstem kıtın ısıdan dolayı yanmasını engellemek ıcın yapılmıs quadlarda ise rx tx maalesef olmaz cunku betaflıght kullanmıyoruz bu yuzden gozlukten otomatık ısı sistemini devredışı bıraktığımız da vtx anında tam gücünde calısıyor daima yani bunu böyle çözmüş oldum gelelim diğer meseleye bu kit ve gözlükte ce modundan fcc moda geçmek gerek ki tam verim alabilelim bunun için kamera goruntu kitini type c ile pc ye baglıyoruz dahili hafızasına naco.txt adında bir dosya atıyoruz bu dosyanın içerisinde sadece 1 yazıyor.

gözlük içinse aynısını sd kartla uyguluyoruz once sd kartı gozlukten bıcımlendırıyoruz sonra sd karta naco.txt ve içinde 1 yazan metin dosyasını atıyoruz gozlugu ve kiti çalıştırıyoruz gozlukten çıkış gücünü artık 1200mw yapabiliyoruz ve 8 kanalımız oluyor görsel ilerleyen zamanlarda daha fazla ekleyeceğim.

DİKKAT : bu işlem vtx in aşırı ısınmasına sebep olacaktır o yüzden MUTLAKA güçlü bir fan yani soğutma sistemi kullanalım doğacak zararlardan sorumlu değilim.

kamera için rastgele bir lego parçası kullandım şuanlık vaziyet bu

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kontrol Kartınız
apm 2.8
Model Sınıfı
500 ve üzeri
Motor, Pervane ve ESC
emax mt3506 1255 sımonk 25a 4in1
Kumanda Alıcı ve Verici
radıolınk at10 II ve R12DS
Extra Ekipman
arduıno nano vista kit soğutucu fan ws812b led gps
  • Beğen
Tepkiler: Berk Eksin
şimdi ise uçuş videoları zamanı fakat uçuş öncesi dronem sağa doğru kendi ekseninde çekiyordu bunun sebebi sağa dönen 2 motorun mil vidası gevsemiş söktüğümde çok kirli gördüm ve hepsını temizledim :D

önce temizlik sonra uçuşş
1.7kg lık dronenın bu kadar hızlı olması benı sasırttı siz neler düşünüyorsunuz

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sevgili Samet
Çok güzel bir uçuş videosu olmuş. Tebrik ediyoruz. Sistemin bu hali ile uçuş stabilitesininin oldukça iyi olduğu anlaşılıyor. Sistemin bileşenlerinin tam listesi, kullandığınız uçuş kontrolcüsü yazılımının versiyonu ve uçuşa ait log ve param dosyasını çok merak ediyorum. Rica etsem paylaşırmısınız.

Sevgi ve saygılarımla
şakir polay

• Beğen
Tepkiler: Ömer Erkan
Sevgili Samet
Çok güzel bir uçuş videosu olmuş. Tebrik ediyoruz. Sistemin bu hali ile uçuş stabilitesininin oldukça iyi olduğu anlaşılıyor. Sistemin bileşenlerinin tam listesi, kullandığınız uçuş kontrolcüsü yazılımının versiyonu ve uçuşa ait log ve param dosyasını çok merak ediyorum. Rica etsem paylaşırmısınız.

Sevgi ve saygılarımla
şakir polay
En kısa sürede paylaşacağım takipte kalın teşekkür ederim

Sevgili Samet

Sevgi ve saygılarımla
şakir polay
hocam listem şu şekilde olacak

motorlar : emax mt3506 620kv
frame : tarot 650mm katlanabilir karbon fiber gövde
uçuş kartı : apm arducopter 2.8
esc : emax sımonk 4ın1 25a esc
pervaneler : karbon fiber 1255 3 delikli
kumanda sistemi : radiolınk at10 II ve r12ds alıcı
görüntü sistemi : 1200mw fcc caddx vista nebula pro + djı goggles v1 8 kanal fcc modlu
batarya : 4s2p 8000mAh 80A lıon batarya 600 gram gelıyor yaklasık

arducopter yazılımı son sürüm onun harici ekstra bir ayarım yok

Sevgili Samet
Hernekadar günümüz şartlarının biraz gerisinde kabul edilebilecek multicopter bileşenlerinin iyi toplanmış ve usulünce tune edilmiş olması nedeni ile uçuş karakteristikleri itibarı ile harika bir uçuş sergilediğini, pilotajın da gayet kontrollü olduğunu anlıyorum. Tebrik eder kırımsız uçuşlar dilerim. Bana ait başka bir platformda uçuş videolarımı merak ederseniz şahsi instagram sayfamı edebilirsiniz.

Sevgili Samet
Hernekadar günümüz şartlarının biraz gerisinde kabul edilebilecek multicopter bileşenlerinin iyi toplanmış ve usulünce tune edilmiş olması nedeni ile uçuş karakteristikleri itibarı ile harika bir uçuş sergilediğini, pilotajın da gayet kontrollü olduğunu anlıyorum. Tebrik eder kırımsız uçuşlar dilerim. Bana ait başka bir platformda uçuş videolarımı merak ederseniz şahsi instagram sayfamı edebilirsiniz.
Hocam gövde boş halı 6k motorun tanesi 1k ben 15k lik malzemeleri 6k ya satın aldım sıfır sayılacak halde o yüzden böyle oldu ben aşırı memnunum size de kirimsiz uçuşlar dilerim sizi de YouTube kanalıma beklerim