Servo motordan ses geliyor çalışmıyor

Yağız TOMAR

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Herkese merhaba ben uzun zamandır bir RC uçak üzerine çalışıyorum servo motorları aldım denemek istedim çalışıp çalışmadığını elimdede test için sadece kumanda vardı bağlantıları yaptım böylr videodaki gibi ses geliyordu ve çalışmıyordu ne yaparsam yapim olmadı bazen ses gidiyor ama yine çalışmıyor motoru felan söktüm sadece esc ve servoyu taktım yine olmadı lipo pilim 11.1v 1000mah 30c esc 30A motorum ise A2212 10T 1400KV (ses biraz kısık sesi arttırıp kulağı telefon hoparlörüne getirince duyuluyor)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sevgili Müslüm,
Videodaki servonun sinyal algılama protokolü pwm dir. Görüntüden tam anlaşılamamakla beraber servonuzun analog tip olabileceğini tahmin ediyorum. Bu durumda servoyu süren sinyal kaynağından gelen pwm verisinin yenileme hızının 50 hz olduğundan emin olunuz. Bazen 50 hz üzeri veri gelmesi durumunda servoda sürekli jitter hareketi izlenebilir. Bu hususun kontrol edilmesi isabetli olur.

İyi şanslar
Saygılarımla
Şakir Polay

Merhaba yeni servolar aldım bu sefer F1depo dan aldım fakat bu sefer ne ses geliyor ne de çalışıyor 4 tane aldım 4' ü de böyle videoyu link olarak koyuyorum

Merhaba yeni servolar aldım bu sefer F1depo dan aldım fakat bu sefer ne ses geliyor ne de çalışıyor 4 tane aldım 4' ü de böyle videoyu link olarak koyuyorum

Bu tür denemelerde KESİNLİKLE motora pervane takmayın. Çalışmaması aslında iyi olmuş. Önce güvenlik

Size tavsiyem bind kablosunu çıkarmanız olacaktır. Sonrasında deneyin. Tabi bind ettiyseniz. Çünkü alıcının ışığı kesikli yanıp sönüyor. Bu da bind edilmediğini gösteriyor gibi.

Benim videodan gördüğüm kumanda ile alıcı birbiri ile haberleşmiyor gibi. Yani bind edilmemiş.
Sizin attığınız mesajdan sonra dediğiniz gibi bind kablosunu çıkardım ışık artık dümdüz yanıyordu pervanesini çıkardığım motorda test ettim bind olmuşlar fakat servo yine çalışmadı