Rc Uçak Kaplama

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Ucus acisindan bir sorun yaratmaz...

Neden isitip germiyorsun ? Sicakligi 140-150 lere getirince davul gibi gerilir (Azami 160-170 bandina cikin, daha fazlasi tehlikeli).... Dikis (birlesme) noktalarina bulasmadan calismak lazim...

Teşekkürler deneyeceğim
Bu arada fön makinesi ile veya fön makinesinin sıcaklığı düşük gelirse sıcak hava tabancası ile gerdirmenizi tavsiye ederim.Kaplama ütüsü ile yapanlar da var ancak ben sıcak hava tabancası ile daha iyi sonuç alıyorum.En düşük sıcaklıktan başlamanızı hatırlatmakta fayda var.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf Enes
Bu arada fön makinesi ile veya fön makinesinin sıcaklığı düşük gelirse sıcak hava tabancası ile gerdirmenizi tavsiye ederim.Kaplama ütüsü ile yapanlar da var ancak ben sıcak hava tabancası ile daha iyi sonuç alıyorum.En düşük sıcaklıktan başlamanızı hatırlatmakta fayda var.
Fon makinesiyle gerilmiyor... Belki kuafor fonleri vs ile bir ihtimal... Sicak hava tabancasi ok ama ne yaptigini iyi biliyor olmak lazim, ayari biraz kacarsa ya dikis yerinden acabilir, ya da kaplamayi yirtabilir asiri gerginlikten...

En guvenli yontem, adim adim sicakligi artirmak utude...

• Beğen
Fon makinesiyle gerilmiyor... Belki kuafor fonleri vs ile bir ihtimal... Sicak hava tabancasi ok ama ne yaptigini iyi biliyor olmak lazim, ayari biraz kacarsa ya dikis yerinden acabilir, ya da kaplamayi yirtabilir asiri gerginlikten...

En guvenli yontem, adim adim sicakligi artirmak utude...
Abi bazı filmler geriliyor fön makinesiyle bazıları gerilmiyor.Mesela benim Phoenix Tiger 3 modelimin kaplama filmi V Kote olarak adlandırılıyor ve fön makinesiyle sorunsuz ve kolay bir şekilde gerdirilebiliyor.Ama Aliexpress'de satılan filmi gerdiremiyor sıcak hava tabancası kullanmak gerekiyor.Zaten belirttiğim gibi en düşük sıcaklıkta yapıldığı takdirde hiçbir sorun olmaz.Sıcak hava tabancasını tek bir noktaya sabit tutmamak gerekiyor sadece, biraz da el alışkanlığı lazım.

• Beğen