Rc Tekne 65cm Yapımı

İlgi Alanı
Uçak
Merhaba, forumdan edindiğim bilgilerle bir uçak yapmıştım o sıra tekne modelleride dikkatimi çekmişti, uçak için aldığım fazladan motor ve esc lerim vardı onları kullanarak deneme amaçlı bi tekne yapmak istedim.
Motor 2212 1400kv, piller uçak için yaptığım 3s 2900 mah 10C 18650 pil, pervane olarak 3cm ve 3,5 cm almıştım 3cm daha veimli oldu ancak eklediğim videoda 3,5 cm pervane takılı normalde yavaş olan model bu pervaneyle dahada yavaş oldu :)
Modeli piyasada 3mm mdf olarak satılan duralit malzemeden falçatayla keserek yaptım, alt kısmını tek kat camelyaf epoksi üst kısmını sadece epoksi kapladım.
Üst kapağın oturduğu yerde pvc pencere lastiği var onuda epoksiyle yapıştırdım.
Dümeni milyoncudan aldığım küçük bi menteşe ve hamur karma plastiğinden keserek yaptım.
Cadance hobi boyasıyla boyayıp aynı markanın verniğiyle son kat attım.
Sonuç olarak görsel fena olmadıda motor tabi bu boyuta göre çok zayıf kaldı oldukça yavaş bi model oldu.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Abi çok iyi olmuş eline sağlık. Yavaş ve sakin yüzüyor.
Teşekkür ederim, aslında model küvette denerken beni heyecanlandırmıştı :) Datçaya tatile giderken yanımda götürdüm ilk sahada orada denedim.
Daha ilk gün arabadan indirirken elimden düştü pervane kökünden mil kırıldı, dedim buna mil nerde bulacam burda bikaçgün yattı sonra bisiklet jant teli buldum onunla yüzebildik ancak 3-4 batarya bitirdik servo bozuldu:)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol