Radiolink AT10II Trainer Bağlantı Problemi

Tamer Öztürk

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
İyi günler.Daha önce Aliexpress'den aldığım Trainer kablosunu kumandamı diğer Radiolink kumandaya bağlamak için takayım dedim ancak 2.kumandanın ekranına enerji gelmiyor.Ana kumandada 2S LiPo batarya takılı her zaman kullandığım.Öğrenci kumandada ise batarya takılı değil, açma kapama düğmesi ise kapalı pozisyonda.Zaten bağlantı da bu şekilde yapılıyor.Sizce neden olabilir? Halledebilseydim 14 yaşında ki yeğenime eğitim verecektim.:) Bu arada Radiolink'in videolarındaki kablonun bir ucu siyah diğer ucu beyaz.Bendeki kablonun her iki ucu da siyah ancak Radiolink'in resmi satıcısından almıştım Aliexpress'den.Kablodan mı acaba?

Batarya olmadan nasıl çalışacak kumanda Tamer hocam 🤭

Spektrumda bu şekilde değil abi. Emin misin sen batarya gerekmediğinden?

Trainer bağlantısında ana kumanda hariç, öğrenci kumandasına pil takılmıyor Ali Haydar hocam.Öğretmen kumandadan enerji alıyor.
Bununla ilgili acı bir tecrübemiz var bizim de. Normalde fs i6x lerde iki kumanda da pil takılı iken bağlantı yapılıyordu. Eldeki radiolink kumandayı fs i6x e bağlantı yapmayı deneyeyim demiştim ve kumandayı açar açmaz yakmıştım :)

Bununla ilgili acı bir tecrübemiz var bizim de. Normalde fs i6x lerde iki kumanda da pil takılı iken bağlantı yapılıyordu. Eldeki radiolink kumandayı fs i6x e bağlantı yapmayı deneyeyim demiştim ve kumandayı açar açmaz yakmıştım :)
Flysky ve Radiolink iki farklı marka olduğu için ters bağlantı olabilir.Tam emin olmamakla beraber 2 farklı marka kumanda da Trainer özelliği çalışmayabiliyor.Benim kumandaların ikisi de Radiolink zaten risk seviyesi düşüktür en azından.Aynı uygulamayı Youtube'da izledim dediğim şekilde çalıştırıyorlar ancak bende çalışmıyor.İlginç bir durum.Bu arada Kumandanın yanması kötü olmuş...

Flysky ve Radiolink iki farklı marka olduğu için ters bağlantı olabilir.Tam emin olmamakla beraber 2 farklı marka kumanda da Trainer özelliği çalışmayabiliyor.Benim kumandaların ikisi de Radiolink zaten risk seviyesi düşüktür en azından.Aynı uygulamayı Youtube'da izledim dediğim şekilde çalıştırıyorlar ancak bende çalışmıyor.İlginç bir durum.Bu arada Kumandanın yanması kötü olmuş...
Trainer sinyali standart olduğu için, trainer portu olan her kumanda, markadan bağımsız olarak birbiriyle çalışır. Yeter ki uygun soket ve kablo ile doğru uç doğru uca bağlansın.

• Beğen
Tepkiler: Tamer Öztürk
Trainer sinyali standart olduğu için, trainer portu olan her kumanda, markadan bağımsız olarak birbiriyle çalışır. Yeter ki uygun soket ve kablo ile doğru uç doğru uca bağlansın.
Abi şimdi bilgisayardan açıp inceledim.Zamanında ben bu kabloyu Aliexpress'den almıştım ürün açıklamasında "Trainer cable for flysky transmitter" yazıyor.Soketler aynı ama kablonun iç bağlantıları farklı olabilir.Mesela Aux kablosu şeklinde olan Trainer kabloları da var ama Aux(Stereo/Jack) kablosunun bağlantıları farklı daha önce araştırmıştım.Muhtemelen bu sebepten dolayı öğrenci kumandasına enerji gelmiyor.Ben Radiolink marka aldığımı sanıyordum yanılmışım.