Pervaneyi Hangi Yapıştırıcı İle Yapıştırmalıyım ?

İlgi Alanı
Uçak
Merhaba.Elimde bir uçak var.Çok önceden almıştım, 3 sene önce falan.Fakat hiç uçurmak nasip olmadı.;DSebebi ise pil hiç dolmuyordu.Fakat geçen şarj aletini alınca, doldurayım dedim, çok güzel oldu ve pil doldu.3-5 gaz denemesinden sonra pervane motordan çıktı.

Hangi madde ile yapıştırırsam sağlam bir şekilde pervane motorla birlikte kalır ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Milin 3.17 mm olduğunu tahmin ediyorum. Pervane adaptörü diye aratabilirsin. Pervane mili sıkmadan sabit durmayabilir ama arkadan itişli olduğu için bir miktar tutacaktır. Şu tarz bir şey alman gerek,tabi buna uygun ebatlarda da pervane almalısın:

model bu ise 8x4 diyor pervane ebatlarında.

8x4 olmaz bu modele. Yanlış hatırlamıyorsam 4.75x 3,25 gibi değişik bir ölçüleri vardı bu pervanenin. En fazla 5 inç pervane kullanılabiyordu. Forumda konusu vardı bi bakarsın.

Pervanenin fotoğrafını çektim hocam.Buyrun.

@Sumer Yamaner , çok kıymetli abim, derdimi anlatamadım ki;D Pervanem evet sağlam.Yani pervaneyi motora takınca bezen fırlıyor.Onu demek istemiştim.Yani ne ile yapıştırayım derken, pervaneyi motor ucuna ne ile yapıştırayım diye sordum.

@Sumer Yamaner , çok kıymetli abim, derdimi anlatamadım ki;D Pervanem evet sağlam.Yani pervaneyi motora takınca bezen fırlıyor.Onu demek istemiştim.Yani ne ile yapıştırayım derken, pervaneyi motor ucuna ne ile yapıştırayım diye sordum.
Abicim pervaneler yapıştırılmaz. Senin motor ve pervanen sıkı geçme. Eğer sıkı geçmiyorsa o zaman yeni bir pervane alırsın. Motorun ters dönmediğinden emin ol. Bu tür bir pervane ancak göbeği genişlemişse, aşırı balans yapıyorsa veya ters dönerse fırlayabilir motordan.

• Beğen
Tepkiler: Cihad GÖKTAŞ
@Sumer Yamaner , Evet abim sıkı geçmiyor.Yeni pervane almayı düşünüyorum. olur mu benim uçağa ?

Ben olsam şöyle yapardım.Motorun olduğu kısımda beyaz plastik parçayı söküp, mil çapını kumpas ile ölçtükten sonra ona uygun pervane adaptörü alıp pervaneyi o şekilde takardım.Pervane deliği bolardı diye yeni pervane almak bana hiç mantıklı gelmiyor.Takılabiliyorsa pervane adaptörü öneririm.

• Beğen
Tepkiler: Cihad GÖKTAŞ