Neden Lion tercih edebiliriz ve etmeliyiz ?

Ben zamanında bunu almıştım.

16s4p pili bununla yaptım. 0.2mm şerit kullandım diye hatırlıyorum. Bu makine daha kalın punto atmıyor diye hatırlıyorum. Belki 0.3mm atar mı bakmak lazım. Ama 0.2mm çok iyi punto atıyor. 12 ile 14.6v arası çalışıyormuş. Ben 2 tane 4s lipoyu paralel bağlayıp punto attım hep. 20 punto sonrası dinlendirmek gerekiyor. 2 kere falan bozuldu tamir ettim. Baştan lehim yerlerini güzel bir lehim ile kalınlaştırırsan sorun çıkarmaz diye düşünüyorum.

Sümer abi ben bisiklet pilini yaparken buna hiç dikkat etmemiştim. Ama kullandığım nikel şerit kalınlığının yeterli olacağını araştırmıştım. Ben bir araştırma yaptım ama yanlış da olabilir. 0.2mm kalınlığında 5mm genişliğinde şerit kullanarak her biri 15a verebilen pillerle 16s4p pil yaptım. Hangi kalınlıkta şerit kullanmak gerekirdi? Hesabı merak ettim.

Bu arada pasta kullanarak hızlıca lehim yapılsa da iş görebilir gibi alıcı pili olarak. Pili fazla ısıtmadan🤭
Hesabını bilmiyorum ama 40C LiPo'larda bile incecik şeritler var.
Lehim için 100W ve üstü bir havya lazım ki havya hemen soğumasın.

• Beğen
Tepkiler: Ali Haydar GÖK
Peki mikrodalga trafosu ile iyi bir makine yapılabilir mi abi? Yoksa bir noktada yetersiz kalabilir mi bu iş için?
Videoları var, ben yaptım fakat dimmer kullansam da gereğinden fazla güçlü oldu ve denediğim kalem pili deldi :)

Bu iş için zamanlayıcı devreleri var, ekleyip bir de o şekilde denemek lazım. Vakit bulur da yaparsam buradan paylaşım yaparım..

Ukrayna ve Rusya patlayıcı dronlarinda da uzun menzil uçmak için li-ion batarya kullanılıyor. Benim merak ettiğim dji dronlar li-hv mi normal LiPo mu kullanıyor da bir saate yakın uçuş elde ediyor.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ukrayna ve Rusya patlayıcı dronlarinda da uzun menzil uçmak için li-ion batarya kullanılıyor. Benim merak ettiğim dji dronlar li-hv mi normal LiPo mu kullanıyor da bir saate yakın uçuş elde ediyor.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Dji motorlarını bataryaya göre optimize ediyor bu sayede 45dk uçuş sunuyor ayrıca aşırı hafif oldukları için o kadar uzun uçuyor lipo veya benzer birşey ama lion olmadığını biliyorum