Çatıya anten kablosu kursam nolur?

İlgi Alanı
Uçak
Hocalarım merhabalar. Köyde uçuş yapacağım kesinleşti lakin şöyle bir sorun var. Çatıya çıkmam pek mümkün değil gibi gözüküyor. Çatıya çıkmazsam da evin önünden (ev yamaçta olduğu için başka durabileceğim bir tarafı yok) uçuracağım ama kör nokta çok fazla, çok yüksek ihtimalle görüntüde kopmalar yaşayacağım çünkü uçuş alanım evin arkasındaki vadi. Aklımda şöyle bir plan var:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Şöyle 5-10 metrelik SMA kablo çeksem de ucuna anten taksam sizce çalışır mı? Yoksa ütopik bir hayalden mi ibaret :p Teşekkür ediyorum.

Ne yapmaya çalıştığını pek anlayamadım ama güncel kumandalarımız havada yaklaşık 1 km çok rahat çekiyor. Senin hangi marka kumandan var?

Ne yapmaya çalıştığını pek anlayamadım ama güncel kumandalarımız havada yaklaşık 1 km çok rahat çekiyor. Senin hangi marka kumandan var?
AT9S var hocam, kumandadan şahsen pek bir korkum yok ama korkum FPV'den dolayı. FPV sistemini daha kurmadım onu da belirteyim. O sebeple güvenemiyorum kendime. Amacım ise şu şekilde; köydeki ev yamaçta, arkası vadiye bakıyor. Lakin benim uçağı kaldırıp kontrol edebileceğim tek yer ise önü. Ben evin arkasına geçtiğim anda FPV giderse naneyi yeme ihtimalim yüksek çünkü düşse bile almam zor olacak. Benim amacım ise çatıya anten koyup antenin evin arkasından yakaladığı sinyali önünden görebilmek.

Fpv sistemi 8-15 km ilerden video çeken insanlar var. Bence şu anten işini biraz ertele. Elindeki sistemin çekim mesafesini araştırıp küçük denemeler yaparsın.

AT9S var hocam, kumandadan şahsen pek bir korkum yok ama korkum FPV'den dolayı. FPV sistemini daha kurmadım onu da belirteyim. O sebeple güvenemiyorum kendime. Amacım ise şu şekilde; köydeki ev yamaçta, arkası vadiye bakıyor. Lakin benim uçağı kaldırıp kontrol edebileceğim tek yer ise önü. Ben evin arkasına geçtiğim anda FPV giderse naneyi yeme ihtimalim yüksek çünkü düşse bile almam zor olacak. Benim amacım ise çatıya anten koyup antenin evin arkasından yakaladığı sinyali önünden görebilmek.
Bu soruları sorduğunuza göre hiç uçuş yapmamış olduğunu düşünüyorum. Hiç uçmadan bu soruları soruyorsan FPV iyi cesaret.

• Beğen
Tepkiler: Berk Eksin