DJI F450 KK 2.1 Kontrol Kartı Kurulumu

Mehmet hocam çok teşekkürler. Ben de öyle tahmin ettim ama hata yapmamak için ustalara sormak istedim. Kartı yakmamak için. Esc kalibrasyon ya da diger adı sanırım throttle range ayarindan önce mi receiver hitec kumandaya tanitmak lazım. Ya da en başta mı. Ivme ve gyro testi nasil oluyor. Kumanda sticklerinden mi yapmalı (bazi videolar izlemiştim stickleri sağa sola hareket ettirerek yapiyorlardi düz bir zemine koyup) ya da kumanda menulerinden mi yapılır. Bilgisi olan ustadlara sormak isterim. Çok şey sordum farkındayım. Bunlar uçmadan önce son ayarlar bir sey atlamak istemiyorumda. Bir Kırım yaşamamak için. Saygılarımla.

enginber' Alıntı:
Mehmet hocam çok teşekkürler. Ben de öyle tahmin ettim ama hata yapmamak için ustalara sormak istedim. Kartı yakmamak için. Esc kalibrasyon ya da diger adı sanırım throttle range ayarindan önce mi receiver hitec kumandaya tanitmak lazım. Ya da en başta mı. Ivme ve gyro testi nasil oluyor. Kumanda sticklerinden mi yapmalı (bazi videolar izlemiştim stickleri sağa sola hareket ettirerek yapiyorlardi düz bir zemine koyup) ya da kumanda menulerinden mi yapılır. Bilgisi olan ustadlara sormak isterim. Çok şey sordum farkındayım. Bunlar uçmadan önce son ayarlar bir sey atlamak istemiyorumda. Bir Kırım yaşamamak için. Saygılarımla.
Bu soruları Quadrocu arkadaşlarımıza bırakalım, ben yanlış yönlendirme yapmış olmayayım ;)

Eyvallah mehmet hocam. Üstadlardan aldığım bilgiler doğrultusunda quadi bitirmeyi planliyorum. Saygilar.

engin bey ben yaklaşık 2 ay kk 2.1 kart kullandım şimdi naza kullanıyorum, bütçeniz varsa nazaya geçin tavsiye ederim :).İlk sorunuzda sorduğunuz esc bağlantısı için ben kk yı ilk aldığımda öğrenmek için araştırdım çok video gördüm fakat sizin dediğiniz gibi sadece sinyal ucu ile - ucu bağlantı yapan hiç bir video görmedim.Bende 5v/2A bec ,5v/3A bec devreli esc ler vardı direk 4 escyide +-sinyal ucu olarak bağlıyordum sıkıntı cıkmıyordu.Zaten kartta +ile- uclar paralel bağlı sıkıntı çıkmaz.Receviere gelince dediğiniz gibi tanıtımlık bir şey yoktu kartta .Sadece reiver bağlantılarını yapıp kartı throttle range yapmadna çalıştırın sonra kartta recevier test bölümüne girin orda gerekli kalibrasyonu yapın sonra esc kalibrasyonu yaparsınız.Birde yapmanız gereken acc kalibrasyon.Quadı düz bir zemine bırkaın orda acc kalibrasyonu yapın.

Yunus bey çok teşekkür ederim. Naza biraz tuzlu şu an benim için. İnşallah daha sonra onu da kullanma şansım olur. ilk etapta kendimi bu kartla pişirmek istiyorum. O zaman tüm ayarları ve kalibrasyonları yaptıktan sonra bind ederim yeni kumandama receiver'ı. İnşallah bir sorun çıkmadan tamamlarım projeyi..Saygılar sunarım..

Engin bey siz alıcııy kumandaya bind etmeyimi sormuştunuz zaten alıcıyı kumandaya tanıtmadan nasıl bağlantı sağlanacak.Önce kumandaya alıcıyı tanıtınız alıcı ile kumandanın bağlantısı tamamlandıktna sonra kk kartına bağlayın.KK kartının receiver test kısmında kumandanın çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

Haklısınız Yunus bey. Sizin önerdiğiniz sırayla yapacağım işlemleri. Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkürler. Saygılar sunarım...

Son birşey daha ekliyeyim bu ayrıntı çok önemli ayarlama yaparken pervaneler takılı olmasın.Benim başıma bir iki olay geldin dikkat edin yoksa üzücü kazalara neden olabilir.

Yunus Emre ŞAHİN' Alıntı:
Son birşey daha ekliyeyim bu ayrıntı çok önemli ayarlama yaparken pervaneler takılı olmasın.Benim başıma bir iki olay geldin dikkat edin yoksa üzücü kazalara neden olabilir.
Sağolun yunus bey. Dikkat ederim. Sonucu size bildireceğim inşallah. Bir sorun çıkarsa da yine sorularım olabilir :saygilar:

Değerli forum üyeleri KK2.1 kontrol kartını efly 4BII kumanda ile çalıştırmayı başardım ancak kumandanın sağ tarafındaki kol ile sağ tarafa ittiğimde kk2.1 kartında sola gittiğini, kolu sola ittiğimde kontrol kartında sağa gittiğini görüyorum. şu an için bu kumanda ile kalkış yapmadım. Dolayısıyla bu durum normal midir? normal değilse bu durumu kumanda üzerinde dğzeltemiyorum kontrol kartında nasıl düzeltebilirim? yardımlarınızı bekliyorum saygılarımla....

bu arada ismim salih 34 yaşındayım kırşehir de yaşıyorum devlet memuruyum :saygilar:

Salih2014' Alıntı:
Değerli forum üyeleri KK2.1 kontrol kartını efly 4BII kumanda ile çalıştırmayı başardım ancak kumandanın sağ tarafındaki kol ile sağ tarafa ittiğimde kk2.1 kartında sola gittiğini, kolu sola ittiğimde kontrol kartında sağa gittiğini görüyorum. şu an için bu kumanda ile kalkış yapmadım. Dolayısıyla bu durum normal midir? normal değilse bu durumu kumanda üzerinde dğzeltemiyorum kontrol kartında nasıl düzeltebilirim? yardımlarınızı bekliyorum saygılarımla....
Salih abi kumandanın alt tarafında içerde 4 anahtar var. Bir telle, kürdanla konumunu değiştirebilirsin. 1. Aileron, 2. Rudder,3. Gaz,4. Elevatör olması lazım yerlerini hatırlamıyorum ama siz aileron hangisi ise o anahtar aşağıda ise yukarı kaydırın yukarıda ise aşağı kaydırın büyük ihtimal sorun düzelcek.

Kadir kardeşim çok teşekkür ederim dediğin gibi yaptım artık left right gözükmüyor. Çalıştığını anlamam için denemem lazım(İnanıyorum ki inşallah çalışacak). Kumandanın üstündeki bu 4 anahtar başka özellikleri var mıdır?

Bir sorum daha var kadir. KK2.1 kontrol kartında self level on yapabilmek için aux girişinin kumanda üzerinde ataması yapılması lazım. Bu kumandanın alıcısnın aux girişini kk2.1 ile bağlantısını yaptım ancak kumanda üzerinde atamasını yapamadım. Kumandanın sağ kolunu aşağı ittiğimde self level on oluyor kol ortada kaldığında self level of oluyor. Bu kumanda ile kk2.1 kontrol kartında self level on olarak nasıl çalıştırabilirim? ya da aux girişini kumada üzerinde aç kapa yapacak şekilde nasıl atama yapabilirim? Şimdiden çok teşekkür ederim....

tabi bu sorum sadece kadire değil cevabını bilen tüm forum üyelerinedir. Bilip te cevap vermek isteyen tüm forum üyelerine canı gönülden teşekkür ederim....