Yeni gümrük vergileri hayırlı olsun

30 Euro üzeri gümrükten hiç geçmeyecek, oranlardan daha önemli olan o. Hobi zaten komple yasak, iyi ki bırakmışız :)
Bıraktıysan atalım seni forumdan :lol::lol::lol:

Bu arada Ali, Banggood gibi gümrüklü fiyatla satış yapan sitelerden yapılan alışverişte 30 Euro üstü de olsa sorun çıkmayacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Bıraktıysan atalım seni forumdan :lol::lol::lol:

Bu arada Ali, Banggood gibi gümrüklü fiyatla satış yapan sitelerden yapılan alışverişte 30 Euro üstü de olsa sorun çıkmayacaktır.
Niye Abi? 30 euro üstü direk gönderemiyoruz demeyeceklermi ? yoksa 10-15 bin tl otomatik vergimi ekleyecekler ?

Niye Abi? 30 euro üstü direk gönderemiyoruz demeyeceklermi ? yoksa 10-15 bin tl otomatik vergimi ekleyecekler ?
Sınır 150 Euro iken de yüksek fiyatlı ürün gönderiyorlardı. Gümrük vergisi artı işlem bedeli alıyorlar zaten. Buradaki gümrük firması işlemleri yapıyor. Örneğin 24 bin liralık laser kesici kapıya geldi Banggood'dan.

• Beğen
Sınır 150 Euro iken de yüksek fiyatlı ürün gönderiyorlardı. Gümrük vergisi artı işlem bedeli alıyorlar zaten. Buradaki gümrük firması işlemleri yapıyor. Örneğin 24 bin liralık laser kesici kapıya geldi Banggood'dan.
Aliexpress otomatik vergiyi ekliyordu. Başka hiç bir sey ödemeden ürünü teslim alıyorduk. 150 euro üstünüde göndermiyordu diye biliyorum. Türkiyedeki gümrük firmasının işlem yapmasına kalırsa iş , sınır üstü ürünler için çok ciddi rakamlar çıkabiliyor. 150-200 dolarlık ürüne 10-15 bin tl gümrük vergisi çıkan duydum. Senin lazer kesicinin fiyatı neydi abi ? Ne kadar vergi ödedin ?

Hocam yani 30 euro üstü alışveriş yapamayacağız gibi bir algı var şu anda sosyal medyada. Buna inanmak istemiyorum vergisini ödediğimiz sürece alışveriş yapabiliriz değil mi ?

30 Euro üstü alışveriş serbest amma gümrük müşavirliği araya giriyor ticari gonderi gibi 6 farklı kalemde 35 Euro için 10-12 bin TL maliyet çıkıyor. Benim 200 dolar için 15bin TL maliyet çıktı. Gümrüğe terk ettim eşyamı Ekim 2023 de ...

Aliexpress otomatik vergiyi ekliyordu. Başka hiç bir sey ödemeden ürünü teslim alıyorduk. 150 euro üstünüde göndermiyordu diye biliyorum. Türkiyedeki gümrük firmasının işlem yapmasına kalırsa iş , sınır üstü ürünler için çok ciddi rakamlar çıkabiliyor. 150-200 dolarlık ürüne 10-15 bin tl gümrük vergisi çıkan duydum. Senin lazer kesicinin fiyatı neydi abi ? Ne kadar vergi ödedin ?
Ben değil de bir arkadaşım toplam 24 bin TL ödedi. PTT kapıya bıraktı. 150 Euro sınırı varken.

• Beğen
Her ne kadar üzücü bir haber olsa da hobiyi bırakmak ile bu durumun alakasının olmadığını belirtmek istiyorum. Hobinin anlamı "almak" değilse tabi...

Hala vakit buldukça dolu dolu yaşıyorum hobimi ve harcadığım para da çoğu kişinin haecayabileceği bir meblağ... Dün ve ondan önceki gün M2 ile 10 kadar uçuş yaptım ve bugün de yapacağım. Hobiyi bırakan kaç kişi M2 veya M1 tarzı bir modeli alamayacak durumda?

• Beğen
Tepkiler: kenan özendi
Her ne kadar üzücü bir haber olsa da hobiyi bırakmak ile bu durumun alakasının olmadığını belirtmek istiyorum. Hobinin anlamı "almak" değilse tabi...

Hala vakit buldukça dolu dolu yaşıyorum hobimi ve harcadığım para da çoğu kişinin haecayabileceği bir meblağ... Dün ve ondan önceki gün M2 ile 10 kadar uçuş yaptım ve bugün de yapacağım. Hobiyi bırakan kaç kişi M2 veya M1 tarzı bir modeli alamayacak durumda?
Artık durum şuna doğru gidiyor hatta gitti. Parasını versende artık alamayacaksın. Artık m2 alabilecekmisin mesela ? M2 için 30 euro altı beyana hangi çılgın gümrükçü inanacak ? E sende Kenanın bahsettiği 10000 tl civarı vergi ödemeyi kabul etmeyeceksindir.. Durum çok kötü Ali Haydar. Yoksa %30 vergiye zaten tamamdık. Ben geçenlerde goosky s1 i aldım. Şimdi olsa asla almazdım. Durum bu bence.