Rc uçak ana kartı

Eren Erbay

Yeni Uye
Eylül-Haziran(Ankara)/Temmuz-Ağustos(Kayseri)
İlgi Alanı
Uçak
bu benim yapacağım ilk rc uçak olcak. Elektrikli bir cessna 172 yapmayı planlıyorum. hızlı giden bir araç yapmak istemiyorum ve isteğime göre sanırım düşük KW değerki bir motor ve büyük bir pervane seçmem gerekecek. ama uçağın ana kartı (adı ana kart mı onu bile bilmiyorum lütfen kusura bakmayın:)) hakkında ne yapacağımı bilmiyorum. Normal bir drone uçuş kontrol kartı mı kullanmalıyım yoksa özel uçış kartları varmı ? Şimdiden teşekkürler

Bir alıcı birkaç tane de servo kullanacaksın. İlk yapılacak uçağa uçuş kontrol sistemi vs konulmaz. Onların ince ayarlarını yapabilmen için birkaç uçak yapıp deneyim kazanman gerek
yani kumandadan gönderdiğim bilgiyi motora ve servolara aktarmak için kullanmam gereken ekstra bir kart yokmu?

yani kumandadan gönderdiğim bilgiyi motora ve servolara aktarmak için kullanmam gereken ekstra bir kart yokmu?
Hayır yok pwm çıkışlı bir alıcı kullanırsan kumandada verdiğin komutlar direk servo ve motorlara aktarılır.
Şunu da eklemek isterim Cessna ilk uçak için pek önerilen bir uçak değil. Konu indexlerinde sırf Cessna nin neden ilk uçak olamıcağıyla ilgili bilgilendirme yazısı var

Hayır yok pwm çıkışlı bir alıcı kullanırsan kumandada verdiğin komutlar direk servo ve motorlara aktarılır.
Şunu da eklemek isterim Cessna ilk uçak için pek önerilen bir uçak değil. Konu indexlerinde sırf Cessna nin neden ilk uçak olamıcağıyla ilgili bilgilendirme yazısı var
Tamam teşekkürler biraz daha araştırayım o zaman:D

Özür dileyerek son bir soru soruyorum.. Daha önce bu forumda paylaşılan çoğu uçak planını buldum. Ama çok fazla seçenek var ne tarz bir ıçak önerirsiniz

@Eren Erbay ,Hocam, Bende hiç birşey bilmiyorum, ve halada çok az bir bilgim var. Üç aydır uçağımı yapamadım,1-2 hatfa içinde umarım yapacağım.Belki size bir rehber eşliğinde olur diye, kendi yapacağım, uçağı öneriyorum.:)

@Eren Erbay , Bu da modelin