Rc Helicopter ile Kumanda eşleştirmesi Yapamıyorum

Hamza Bayrak

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Herkese merhaba, bu hobiye yeni başladım ve hemen her şeyi okuyup izliyorum ancak bazı şeyleri anlayamadım belki de çok basit bir noktayı kaçıyor olabilirim. Elimde iki adet micro model helikopter var ikisi de başlangıç seviyesi için ve kendi kumandalarıyla alınmıştı. Ancak malumunuz kendi kumandası çok işlevsiz ve kalitesiz. Ben de başlangıç seviyesi olarak Flysky 6 kanallı bir kumanda aldım ve bind işlemini alıcıya direkt uygun Voltajda pil takarak sorunsuz yaptım. Ancak helikopter ile hiçbir şekilde kumandayı eşleştiremiyorum çünkü alıcıyı modele nasıl başlayacağımı bulamıyorum. Tonlarca yazı ve video varken herkes bir mukavva karton üzerinde devre kurup esc, alıcı , motor, servo bağlantısı gösteriyor ancak hazır bir modelde nasıl bağlantı yapacağımı bulamadım. Kaldı ki hazır modelde lipo-pil takma pini hariç hiçbir boş söket, kablo vs yok. Alıcıya modeli ve daha sonra kumandayı nasıl tanıtacağıma dair en ufak fikrim yok. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim çünkü yeni başladığım için en basit şeyleri bile kaçırıyorum her ne kadar araştırsam da. Esc denilen şey bu modelde var mı veya her modelde oluyor mu eğer varsa neden İnternetteki videolardaki gibi boş bir söketi daha yok vs kafam çok karıştı. Kumanda ve model şu şekilde :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sevgli Hamza
linki verilmiş
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
videoyu izleyin. Gereğini yapın. Sorun çözülmelidir.

İyi şanslar
Sevgi ve saygılarımla
Şakir Polay

Sevgli Hamza
linki verilmiş

İyi şanslar
Sevgi ve saygılarımla
Şakir Polay
Hocam çok teşekkürler ancak bu Bind işlemini zaten yaptım sorun modeldeki hangi bağlantı veya araçla alıcıyı modelle eşleştireceğimi bulmakta :(

Sevgli Hamza
linki verilmiş

İyi şanslar
Sevgi ve saygılarımla
Şakir Polay
Şakir hocam. Az ve öz yazıyorsun. Valla helal olsun. Hem ciddi problemi olan arkadaşlara yardımcı oluyorsun. Hem bu şekilde nispeten kolay denilebilecek problemler için arkadaşlara yardımcı oluyorsun. Şakir Polay mesajını görünce 'Abimiz noktayı koymuştur' diyorum direk içimden :lol::lol: Saygılar, sevgiler.. :saygilar: