R9 Slim telemetry ve RSSI sorunu

İlgi Alanı
Uçak
Merhabalar iyi akşamlar, yakın zamanda zohd talon 1100 gt modeline geçtim ve eski modelimdeki elektronikleri bu uçağa aktardım lakin son uçuşumdan sonra r9mini alıcım bozulmuştu ve onu ikinci el aldığım r9 slim ile değiştirdim lakin r9 mini de rssı değeri 2-3 metrede 90 iken r9 slimde 75 civarı ayrıca telemetry verisi olarak ilk modülü ayarladığım gün ilk birkaç dakika tüm verileri alabilmiştim ama daha sonra telemtry lost uyarısı ile tüm telemetry ler kesildi ve hala çözebilmiş değilim şua anda sadece rssi ve alıcının voltajını alabiliyorum onun dışında bir discover yapsam da bir veri gelmiyor acaba antenimde yada vericimde/alıcımda bir sıkıntı mı var yada yazılımsal bir sorun mu bilmiyorum.İstabul içinde 900mhz sistem kullanan var ise bir yerde buluşup test etme imkanım olur mu acaba veya sorun hakkında herhangi bir fikri olan var mı? Şimdiden herkeze teşekkür ederim.
(düzeltme: az önce tekrar denedim ilk önce 26 sensörü buldu ama 15-20 saniye sonra sırayla hepsinin veri akışı kesildi)
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Bir alıcının durduk yere bozulması beklenen bir şey değil. İlk alıcıyı bozan sebep ikinciyi de bozmuş olabilir. Ya da ikinci el alınan alıcı da sorunlu idi. Bizım ikinci el piyasası için hiç şaşırtıcı olmaz.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari