Multicopter Düşük Bütçeli Motor Seçimi

MehmetAli

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhabalar hocalarım. düşük bütçeli bir multicopter yapmak istiyroum. Fakat ekip çalışmasında fırçasız motor harici kullanmıyorduk. Ben de kendi düzeyime göre yapmak istedim. fakat motor seçiminde bi tık sıkıntı yaşadım. Düşük bütçeli bir model yapacağım için fırçasız kullanmayacağım. Bunun yerine fırçalı motor olarak DC180 kullansam nasıl bir verim alırım. 9v ile ortalama 150 gram kaldırdığını gördüm internette. drone içerisine pek bi malzeme koymayı da düşünmüyorum fakat pil için 3.7v 2800 mAh li-ion pil kullanacağım. bu da 4x2 şeklinde ortalama 12v 5.5A yapıyor. pil ağırlığı 47g ve 47x8 376 gram yapıyor. ek olarak diğer parçalar da eklenince tahmini olarak 450-500 gram olacak. Dediğim gibi önereceğiniz fırçalı ve düşük bütçeli bir motor var mıdır yoksa DC180 ile yapılabilir mi? 4 motor olacağı için ağırlık olarak tahmini 700 gram kaldırabilir gibi. Daha önce böyle bir model yapan var mıdır?

Kontrol Kartınız
Rasperry pi pico
Model Sınıfı
pico
Motor, Pervane ve ESC
dc180-20A ESC
Kumanda Alıcı ve Verici
lora-RF
Extra Ekipman
gyro sensor-bmp180
dostum 2212 markasız fırçasız motorların tanesi 300 tl esc yani sürücüler de 300 tl en dandiği bi kol 600 tl 4 kol 2400 tl gövde arduıno sensör batarya kumanda eklenirse işe 5 7k arasına f450 gövde üzerine bir drone toplayabilirsiniz detay istersen tekrar yazabilirsin fırçalı motor falan bosuna paranı harcama derim