Mini atölye

kenan özendi

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Herkese selamlar
Bir süredir gürültü cikarabilecgim yer arıyordum. Sonunda gözümü yeni evimizin kullanılmayan yer tuvaletine çevirdim.
Alanımızın ölçüleri 150*150 cm anca bı hela kadar🙈
Bu alanı 4,5 cm ses izolasyonu malzemeleri ile kaplayacagim. Alanimiz 9 cm kadar daralacak. Bir kosesine aldığım torna tezgahıni yerleştircem. Yanına ise masaüstü freze tezgahı koyacağım.
Bugün ise giriştim ancak biraz zor oluyor. Herbiri 6 kg olan 50*100 cm lik malzemeyi 4 adet dübel ile sabitlemek gerekiyor. Sonra bu zeminin üstünü saten alçı ile kapatmam gerekiyormuş.
İlk günün resmi

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hanımın uç olmayan son derece makul isteklerini yerine getirdigim için benim de uç olmayan son derece makul isteklerime sesini çıkarmıyor. Hatta pazara kadar bu işi bitireceksin diye şantiye şefliği yapıyor 🤩😜🤣🎉
"Uç olmayan son derece makul bir istek" olarak tuvalette talaşlı imalat. 😂 Işte modelcilik ruhu 💪

Kolay gelsin Kenen hocam🙋‍♂️, gerçekten ağır izolasyonlar, zor oluyor montajı ama bunun için bir yapıştırıcı satıyorlar, dübelden önce duvara sürmeni tavsiye ederim. Bende odama kapladım komşulardan gelen seslerden kurtuldum🙃.

Selamlar tekrardan
Tuvaletin kapısını ilk iş olarak söktüm. YouTube videolarını izledikten sonra. 180 derece döndürüp kapıyı dışarıya açılacak şekilde tekrar taktım. Böylelikle içeride daha efektif alanlar oluştu 🥳
Ses izolasyonu malzemelerini fayansa bali benzeri özel bir yapıştırıcı ile montajladim. Ardından 4 kulağına birer adet 10 cmlik mantolama dubelllerini çaktım. Tavana ve yan daire tuvaletine bitişik olan cepheye 2 cmlik sert stroforlari mantolama yapıştırıcısı ile yapıştırdım. Duvarları ardından alçı ile sivamaya çalıştım. Yüzeylerde çukur ve tümsekler oluştu amma çok önemsemiyorum. Önemli olan işlevi😋😎🤗🤩🚁🥳

Selamlar tekrardan
Tuvaletin kapısını ilk iş olarak söktüm. YouTube videolarını izledikten sonra. 180 derece döndürüp kapıyı dışarıya açılacak şekilde tekrar taktım. Böylelikle içeride daha efektif alanlar oluştu 🥳
Ses izolasyonu malzemelerini fayansa bali benzeri özel bir yapıştırıcı ile montajladim. Ardından 4 kulağına birer adet 10 cmlik mantolama dubelllerini çaktım. Tavana ve yan daire tuvaletine bitişik olan cepheye 2 cmlik sert stroforlari mantolama yapıştırıcısı ile yapıştırdım. Duvarları ardından alçı ile sivamaya çalıştım. Yüzeylerde çukur ve tümsekler oluştu amma çok önemsemiyorum. Önemli olan işlevi😋😎🤗🤩🚁🥳

Hey mübarek. Hem doktor, hem helici, hem aile babası hemde inşaat mühendisi. Acaba başka ne cevherler var Kenan hocamda.🤣🤣

uvaletin kapısını ilk iş olarak söktüm. YouTube videolarını izledikten sonra. 180 derece döndürüp kapıyı dışarıya açılacak şekilde tekrar taktım. Böylelikle içeride daha efektif alanlar oluştu 🥳
Ses izolasyonu malzemelerini fayansa bali benzeri özel bir yapıştırıcı ile montajladim. Ardından 4 kulağına birer adet 10 cmlik mantolama dubelllerini çaktım. Tavana ve yan daire tuvaletine bitişik olan cepheye 2 cmlik sert stroforlari mantolama yapıştırıcısı ile yapıştırdım. Duvarları ardından alçı ile sivamaya çalıştım
Sen baya baya küçük çapta inşaat işine girişmişsin Kenan kardeşim. ;):D