JJRC Q146 1:14 model Upgrade için setup

İsmail Yılmaz

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhabalar edindiğim bilgiye göre bu araç 45A3s esc üstü ve 2847 4000KV bir motor ile birlikte 100C batarya ile 80KMH hıza ulaşıyor.
Aynı setup ı yapmak istiyorum GOUPRC 60A(2-3s) esc motor olarak ise 2847 bulamadığımdan dolayı 3650 3660 3670 motorları tercih edeceğim fakat bu motorlardaki sayılar ne işe yarıyor ? sayı büyüdükçe hız artar mı ?
Bilgili abilerim kardeşlerim aydınlatırsa sevinirim..

İsmail hoş geldin foruma. Motorlar ile ilgili forumda tonla kaynak var. Araştırma yapmanı öneriyorum. 2847 motorun statorunun genişliği yüksekliği gibi fiziksel özelliklerini belirtiyor. 4000kv ise volt başına dönme hızını ifade ediyor. Her motorun manualinde hangi voltta kaç watt güç ürettiği belirtiliyor. Senin modelinde 3650 daha geniş bir motor. Öncelikle modeline sığacak mi, bağlantı vida yerleri uyumlu mu ona bak. Uyumlu ise ve 4000kv ye yakin versiyonu varsa alıp kullanabilirsin. Bu konuda forumda ve nette çok sayıda doküman var.

• Beğen
Tepkiler: İsmail Yılmaz
İsmail hoş geldin foruma. Motorlar ile ilgili forumda tonla kaynak var. Araştırma yapmanı öneriyorum. 2847 motorun statorunun genişliği yüksekliği gibi fiziksel özelliklerini belirtiyor. 4000kv ise volt başına dönme hızını ifade ediyor. Her motorun manualinde hangi voltta kaç watt güç ürettiği belirtiliyor. Senin modelinde 3650 daha geniş bir motor. Öncelikle modeline sığacak mi, bağlantı vida yerleri uyumlu mu ona bak. Uyumlu ise ve 4000kv ye yakin versiyonu varsa alıp kullanabilirsin. Bu konuda forumda ve nette çok sayıda doküman var.
Hoşbulduk abi.Biraz baktım 3650 benim modele oluyor fakat 3650 4300kv max 75A çekiyorken 2847 4500kv max 50A çekiyor KV değeri daha düşük olmasına rağmen 75A çektiği için 3650 daha mı hızlı gidecektir ? birde son olarak Motor max 75 çekiyorsa ESC yi en az 100 mü almalıyım ? ileride motoru tekrar yükseltirsem diye esc yi 150A alsam sorun teşkil eder mi ?

3650 benzer kv de olmasına rağmen daha fazla güç üretebiliyor. Bu durumda gaz verdiğin anlarda modelin daha rahat hızlanacak ivmesi artacaktir. Benzer RPM üreteceğinden dolayı benzer Max hız yapabilir. Ama kesinlikle daha güçlenecektir. Motorun çektiği akımdan bir tık fazla esc almak mantıklı olur. Ardından lipo pilin c değerinin daha yüksek olanını da temin edersen, pilin motor için anlık enerjiyi daha rahat verebilir.

• Beğen
3650 benzer kv de olmasına rağmen daha fazla güç üretebiliyor. Bu durumda gaz verdiğin anlarda modelin daha rahat hızlanacak ivmesi artacaktir. Benzer RPM üreteceğinden dolayı benzer Max hız yapabilir. Ama kesinlikle daha güçlenecektir. Motorun çektiği akımdan bir tık fazla esc almak mantıklı olur. Ardından lipo pilin c değerinin daha yüksek olanını da temin edersen, pilin motor için anlık enerjiyi daha rahat verebilir.
abi 3650 almaya karar verdim esc ve motor combo set fakat kart çıkmıyor içinden programlama kartına ihtiyacım olur mu ? herhangi bir programlama kartı iş görür mü

Programlama kartı arabalar için önemli. Helikopter ve uçakta başlangıçta ayar yapıp uçuyoruz. Ancak araba kullananlar motor timing üzeri den sıkça ayar yapıyorlar. Kart edinmeniz iyi olur. İyice araştırmadan hemen satın almayın derim . Okumaya ve araştırmaya devam👍

• Beğen
Programlama kartı arabalar için önemli. Helikopter ve uçakta başlangıçta ayar yapıp uçuyoruz. Ancak araba kullananlar motor timing üzeri den sıkça ayar yapıyorlar. Kart edinmeniz iyi olur. İyice araştırmadan hemen satın almayın derim . Okumaya ve araştırmaya devam👍
390 DC brushed motorun içinde dönen pervane kırıldı sanırım .Yeni bir Motor -ESC set söyledim ama motor yine de çalışıyor araç hareket ediyor yeni set gelene kadar sürsem dişlilere ve diferansiyele zararı olur mu ?
Birde yeni set için yeni batarya alacağım fakat çıkışı xt30 benim ki T plug destekliyor bunun için adaptör nereden temin edebilirim ? veya xt30 u söküp T plug lehimlesem sorunsuz kullanılabilir mi ?

Türkiye'de internet sitelerin çoğunda konnektör mevcut. Tüm konnektörlerini aynı olacak şekilde ayarlayabilirsin. Bununla ilgili çok sayıda lehim videosu da mevcut.