Fpv kontrol hakkında yardım.

Umut Agagil

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Herkese selamlar.
Kendim ilk kez bir fpv topladım.
Hemen hemen herşey istedigim sekilde calısıyor. Simulator yazılımları ile basladım. Tam prfesyonel olmasada cruise şekilde istedigim gibi ucurabiliyorum. Ancak gercek fpvmi havalandırdıgımda tam kontrol saglayamıyorum.Kontrol becerimden kaynaklandıgını sanmıyorum. Simulator tarafında dedigim gibi az cok hakim duruma geldim..Henuz dış mekanda deneyemedim evin içinde bir ufak kaldırıyorum ancak stickleri sabit ortada ve kontrollü tutmama ragmen ileri veya herhangi bir yöne gitme eğilimine giriyor. Sebebi sizce ne olabilir?

Kontrol Kartınız
Speedybee F722 v3
Model Sınıfı
500+
Motor, Pervane ve ESC
Emax 2207 1850kv, Hq 5” prop, speedybee 50A blheli32
Kumanda Alıcı ve Verici
Elrs
Extra Ekipman
Dji o3
  • Beğen
Tepkiler: Bünyamin kayacı
Herkese selamlar.
Kendim ilk kez bir fpv topladım.
Hemen hemen herşey istedigim sekilde calısıyor. Simulator yazılımları ile basladım. Tam prfesyonel olmasada cruise şekilde istedigim gibi ucurabiliyorum. Ancak gercek fpvmi havalandırdıgımda tam kontrol saglayamıyorum.Kontrol becerimden kaynaklandıgını sanmıyorum. Simulator tarafında dedigim gibi az cok hakim duruma geldim..Henuz dış mekanda deneyemedim evin içinde bir ufak kaldırıyorum ancak stickleri sabit ortada ve kontrollü tutmama ragmen ileri veya herhangi bir yöne gitme eğilimine giriyor. Sebebi sizce ne olabilir?
Umut bey hayırlı olsun. Kontrol kartının gps ve gyro kalibrasyonlarını yaptınız mı.

• Beğen
Tepkiler: Umut Agagil
Selamlar.
Gps mevcut değil. Gyro ayarlarını yaptım. Konuyu açtıktan sonra bir kaynakta denk geldim.Sanırım acro modda bu yaşadığım normalmiş. Hover konumunda yere yakın seviyede tutmak zaten epey zormuş.
Sonrasında açık bir alanda ilk kez deneme fırsatım oldu.. Ancak hiçte simulatordeki kontrolü sağlayamadım :) Sanırım hala çözemediğim ayarlar var. Profesyonel yardıma ihtiyacım var :)

Son düzenleme: