Bu servolar nasıldır(Kingmax, DS ve Savöx)

Berk Eksin

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Daha önce burda bahsettiğim konu için

İki adet servo gerekli biri 40kg biri 50kg olucak şekilde.
50kg lık bu Kingmax marka bu marka hakkında bilgim yok size sormak istedim

Alternatif olarak, bu marka hakkında da bilgim yok

İkinicisi 40kg Savöx zaten bilindik kaliteli bir marka o sebeple sanırım sorun yaşatmaz.

Son düzenleme:
Bu servolar hakkında bilgim yok ama elinde vana ve bir el kantarı varsa ne kadar tork gerekiyor hesap yapabilirsin. Tabi Fizik 1'i verdiysen.

Püf noktalar: Sadece yatay düzlemde test ediyoruz ki farklı ağırlıklar işin içine girmesin. Dik çalışıyoruz açı yaptırmıyoruz, yaptırsakta hesaplanır ama gereksiz karışık olur. Yine de çıkan değerin biraz üstünde servo kullanman gerekiyor.

Zamanında otonom araçta pedalların kontrolü için hesap yaparken kullanmıştım.

Bu servolar hakkında bilgim yok ama elinde vana ve bir el kantarı varsa ne kadar tork gerekiyor hesap yapabilirsin. Tabi Fizik 1'i verdiysen.

Püf noktalar: Sadece yatay düzlemde test ediyoruz ki farklı ağırlıklar işin içine girmesin. Dik çalışıyoruz açı yaptırmıyoruz, yaptırsakta hesaplanır ama gereksiz karışık olur. Yine de çıkan değerin biraz üstünde servo kullanman gerekiyor.

Zamanında otonom araçta pedalların kontrolü için hesap yaparken kullanmıştım.
Vanaların tork hesabı yapıldı. İki farkli vanamız var bir tanesi 32kgcm diğeri için 45kgcm tork gerekiyor

O zaman benim üzerine ekliyebileceğim tek bir şey var servoların çalışma voltajına dikkat edin genelde yüksek değerleri yüksek voltajlarda verebiliyorlar 7 volt gibi, bazen yük altında voltaj fazla düşebiliyor, çalışmada sorunlar çıkıyor.

Başarılar dilerim.

• Beğen
Tepkiler: Berk Eksin
O zaman benim üzerine ekliyebileceğim tek bir şey var servoların çalışma voltajına dikkat edin genelde yüksek değerleri yüksek voltajlarda verebiliyorlar 7 volt gibi, bazen yük altında voltaj fazla düşebiliyor, çalışmada sorunlar çıkıyor.

Başarılar dilerim.
Teşekkür ederim. 10A lik iki tane ayarlanabilir voltaj regülatörü kullanıyorum