Video AVCI TOPLAYICI

Erdoğan Ekşioğlu

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Yine günlerden güzel bir sonbahar havası.Yeni modelim İZCİ nin ilk test uçuşunu yaptık.Sonuç mükemmel.Çok stabil ve bir okadar akrobasiye uygun model oldu.Flitetest te izci diye geçiyor bu model.Ama ben gövdede biraz farklılıklar yaptım ve adını AVCI TOPLAYICI koydum😂😂😂
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Abi hayırlı olsun kırımsız uçuşlar dilerim, bende bu ara filteyestten bi modele başladım bitmeye azkaldı.
Siz malzeme olarak ne kullandınız? yapım aşamasından fotoğraflar varmı?
Onların planlar 0.5 mm maket kartonuna göre yapılmış ancak maket kartonu dayanıksız diye ben xps kullanıyorum kalınlık farkı oluyor.

Abi hayırlı olsun kırımsız uçuşlar dilerim, bende bu ara filteyestten bi modele başladım bitmeye azkaldı.
Siz malzeme olarak ne kullandınız? yapım aşamasından fotoğraflar varmı?
Onların planlar 0.5 mm maket kartonuna göre yapılmış ancak maket kartonu dayanıksız diye ben xps kullanıyorum kalınlık farkı oluyor.
Kardeşim teşekkür ediyorum.Ben bu modelde kanat ve gövdeyi 5mm fotoblok malzeme kullandım rudder dikey kanata ve arka kanada xps köpük kullandım.Kanadı ve gövdeyi kestikten sonra ben bantlıyorum.Bittikten sonrada renkli bantlarla süslemesini yapıyorum.Çok sağlam oluyor.3 yıllık bu şekilde yapılmış modellerim var.Her hangi bir sorun olmadı.Bantlar zamanla etkisini belki yitirir ama şimdilik bir şey yok.Xps köpüğün kalınlığı hiç bir şeyi etkilemiyor.5mm fotobloğun üstünde karton var bunda yok ağırlık olarak dengeliyor.Hatta xps daha hafif oluyor.Ama olası kırımlarda xps dağılırken fotoblok sadece eziliyor.Yapım aşamasında aslında fotoğraflayıp siteye yüklemek lazım diğer arkadaşlarda bilgilensin diye fakat bir türlü zaman ayıramadım.Kolay gelsin kırımsız uçuşlar

• Beğen
Tepkiler: Bedreddin Vardar