Ankara’dan Selamlar

AHMET GEZEN

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Merhabalar ben Ahmet Ankarada yaşıyorum. Quadcopterlara ilgim var şuanda bir tane quadcopter tamamlama aşamasındayım.

Adınız / Soyadınız
Ahmet Gezen
Nereden Katılıyorsunuz
Ankara
İlgilendiğiniz Model
Multikopter
Var ise Modelcilik Tecrübeniz
0
Moderatör tarafında düzenlendi:
f450 drone yapıyorum bütün malzemelerim temin ettim ama bir sorunla karşılaştım arducopter amp2.8 uçuş kontrol kartım kalibrasyon yapamadım sürkli misson planer uygulaması hata verdi ne firmware yükleyebiliyorum ve kalibrasyon ayarlarını yapamıyorum uzaktan kumanda taranis qx7 kumanda kullanıyorum arkasındaki verici tbs crosfire alıcısı tbs crosfire nano rx pro ardu pilota telemetri yerine lehim yaptım kumandayı açınca direk olarak yeşil yanıyor alıcıyı görüyor ve yine hata olarak mission planer uygulmasını açınca kumanda kalibrasyon ayarı yine yapamadım 4 bilgisiyarda denediğim halde bu hatayı alıyorum bu konu hakkında görüşü olan bilgi sahibi olan arkadaşlar var ise bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Apm sadece ppm ve pwm destekler sbus kullanmaya çalışıyorsunuz yani yapamazsiniz

Cevabın için teşşekkürler araştırdım dönüştürücü kullanmam gerekiyormuş galiba ama uçuş kontrol kartıda kalibrasyon ayarları olmuyor bunun nedeni ne olabilir
Pwm bağlantısı ve kumanda kalibrasyonu sonrası escleri tek tek kalibre edeceksin 1.esc sinyalini throttle kanalına bağlayıp kalibre et bunu 4 esc için yap arayüzden kalibrasyon apm lerde mevcut değil

Uçuş kontrol kartını değiştirsem önerin ne olur
Tbs alıcı verici uyumlu olan

Aramıza hoşgeldiniz.Fakat tanışma konusu altında teknik konulara girmiyoruz.İlgili konular altından sorularınızı paylaşabilirsiniz.

Aramıza ve foruma hoşgeldiniz @AHMET GEZEN.

Tanışma konusunda teknik sorunlara girmiyoruz. Başlığı ve ilk mesajı yeniden düzenledim.

Lütfen teknik sorularınız icin ilgili bölüme yeni konu acınız.:saygilar: